PDA

Zobacz pełną wersję : zachowanie



marchewa
17-08-2012, 06:59
muj gek ucieka gdy chce go wziąć na ręce i dlatego troche boje sie go łapać

Hari
17-08-2012, 07:08
Wie co robi! Ja tez bym uciekal!

Jonatan
17-08-2012, 07:37
Zależy ile go masz. Mój po 1,5 miesąca dosłownie wskakuje mi na rękę (co nie znaczy że ma złe terra) i jestem zadowolony.Poczekaj trochę i może doczekasz się skutków.

koksik
17-08-2012, 08:20
Po pierwsze gekony ani inne zwierzeta nie sa zabawkami zeby sie nimi bawic i je wyciagac, co nie znaczy ze nie wolno tego robic:) ale jezeli gekon ucieka i nie chce dac sie zlapac to musisz na troche sobie odpuscic, jak bedziesz przy nim robil rozne rzeczy tj. karmil sprzatal to on sie do ciebie przyzwyczai i moze da sie zlapac, musisz byc cierpliwy

Trunks
17-08-2012, 08:33
po jakiego chu** bierzeż go na siłe, ja Swojego nie "biore" na ręke, jak on chce to wchodzi mi sam, nic na siłe

sajder
17-08-2012, 23:55
Ja bym go brał na siłe i uważam że Trunks się myli. Kiedyśw sklepie zoologicznym pani mi powiedziała, że jak sie rezygnuje z wyciągania zwierzaka jak on ucieka. To wpaja mu sie ze wygrał on z nami. Nabiera pewności siebie i nigdy nie wejdzie na ręke bo będzie wiedział, że ucieczka jest lepszym wyjściem. Mój kolega kiedyś miał podobny problem z wężem. Jak tylko chciał go chwycić to albo uciekał albo zapolątywał się ogonem o coś- i go wogóle nie ruszał z terrarium. Już minął rok a wężyk jak nie chciał tak nie chce być brany na ręce.

Hari
18-08-2012, 01:40
Tak, pewnie. Terror lepszy od zaufania. Lepiej zwierzaka "złamać" niz sie zaprzyjaznic. Jezeli chcez zeby gekon nie uciekał, poniewaz uzna ze i tak nie ma sensu, bo wygrzebiesz go nawet z kryjówki, to łap go na siłe. To jednak w zadnym stopniu nie bedzie oswojenie.

Trunks
18-08-2012, 02:11
ludzie kupcie sobie chomiki!!!

Ja mojego gekona nie biore na siłe, nigdy go nie biore, on sam wchodzi mi na ręke i po niej chodzi, nigdy nie zaciskam dłoni gdy na niej siedzi i jakos ode mnie nie ucieka

pepre
18-08-2012, 02:17
nie no... z calym szacunkiem chlopaki... macie troche wypaczone poglądy, rozumiem wasza troske o dobro zwierzecia ale....
troszke przesadzajcie...

co innego przyzwyczaic gada do swojej obecnosci, a co innego oswoic!
nie wystarczy wkladac łapki do terra i jesli kiedys tam w dalekiej przyszlosci gad wejdzie na reke uznac ze juz sie oswoil... wchodzenie na reke wynika z ciekawosci, ew. zlych warunków terraryjnych, gdzie gad uznaje ze cieplo (termiczne) czlowieka jest bardziej odpowiednie niz warunki w terrarium! by oswoic zwierze należy je brac na reke, a w przypadku upartych, płochliwych osobnikók jak np. mlode gekony brać je na sile, by zobaczyly ze nic im w naszych rekach nie grozi i moga sie czuć bezpiecznie... (co wcale nie znaczy ze traktuje geki,i popieram traktowanie ich jak maskotki)

sajder
18-08-2012, 05:50
Hari gekon to nie żaden piesek którego przyzwyczaisz do siebie głosem i ładnym uśmiechem. Jeżeli myślisz że uda Ci sie w taki sposób do siebie przyzwyczaić to powodzenia. Może za 30 lat uda Ci sie to. Ale nie zapominaj że gekony tak długo nie żyją.

Hari
18-08-2012, 10:12
Taaak? To w takim razie wiekszosc ludzi z tego forum albo trzyma swoje gekony ponad 30 lat, albo ma wyjątkowe osobniki. Swojego oswoiłem metodą kija i marchewki - polecam dla cierpliwych ludzi, a nie dla tych ktorzy wyczytali, ze gekon daje sie oswoic i po trzech dniach zaczynają go ganiac po terrarium.
Pewnie, ze teraz gekona czasem normalnie lapie, a nie czekam az laskawie zechce do mnie podejsc, ale jest juz oswojony. Nadal jestem zdania, ze w pierwszej fazie oswajania nie powinno sie robic nic na sile. Dotyczy to kazdego zwierzaka. Tak samo oswajalem swoje szczury i ptaki.

Black
19-08-2012, 04:38
Rybki tez glaskacie poza akwarium :D

42d3e78f26a4b20d412==