PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotność



Hyoma
20-08-2012, 07:00
Qrcze mam za duza wilgotnosc w terrarium bo nie dokonca sie wypiekl torf kokosowy na torf polozone sa plaskie kamienie i żwir. Co sie może stać gekonowi jezeli jest za duza wilgotnosc?? maximum jaka może być?? podaje swojemu gekowi wapno i witaminy.....

Hyoma
20-08-2012, 07:31
jakie rośliny dać do terrarium?? Moge do pojemniczka z wodą wsypać wapno albo witaminy??

koksik
20-08-2012, 11:39
Jezeli twoj gekon pije z mieseczki, to mozesz wsypac witaminki albo wapno, nie wsypuj tego razem
Jak jest za duza wilgotnosc to gekon moze dostac grzybicy

Moge sie mylic wiec prosze o sprostowanie (ale chyba sie nie myle haha:)

Hari
20-08-2012, 13:19
Jak masz jakis promiennik w srodku to on powinien szybkoprzesuszyc torf. Nie zraszaj mu w ogole. Grzybcy by dostal gdyby przez dluzszy czas siedzial w wilgoci, a tu mysle ze jest sprawa max kilku dni i torf bedzie suchy. Oczywiscie zalezy ile go masz, jak bardzo byl nasiąkniety i jaka masz wetylacje. Mysle ze nic gekonowi sie nie stanie. Masz na tym jakis zwir czy sam kokos??

Konrad von Bushe Drożdże
20-08-2012, 13:22
Ja bym wogole wymienil te podloze torf na kostke kokosowa lub wiorki. Trof w cieplym i suchym terrarium pyli a to jest niekorzystne.

Hyoma
21-08-2012, 12:55
na dnie mam styropian owiniety w sreberko (jak ktos wie po co to dobrze :) ) na tym warsta 1-2 cm torfu juz suchego :) a na torfie płaskie kamienie i w szczeliny miedzy kamieniami mam nasypany żwir. mam ulożone tak kamienie ze gekon ma różne jamki itp itd. :D

Hyoma
21-08-2012, 13:01
Aha Konrad Von Bushe Drożdże Nie znasz sie troszke na gekonach:) One zamieszkuja tereny pustynne i półpustynne tam jest duzo pyłów piasku itp. Gekony nie zachoruja na pylice ani nic takiego bo maja calkiem inny uklad oddechowy dla nich pyl to normalka. Tak samo jak z piaskiem pisze ze nie wolno dawac piasku do terrarium bo sie go gekon naje i zatkaja mu sie jelita itp. Bzdura laparty zamieszkuja pustynie i piasek jest dla nich normalny!! Nie chce mi sie dalej pisać. wogule to w polsce maja takie informacje o gekonach ze nie chcialbym na nie nażygać:). Pozdrawiam wszystkich :P :D

Hyoma
21-08-2012, 13:24
ale moge sie mylic :)

Konrad von Bushe Drożdże
21-08-2012, 14:44
O kurde... Hyoma na podstawie jednego postu podsumowales mnie, ze sie nie znam na gekonach.. LOL..
A wiec tak :)
Piasek jest w naturze i owszem, gekony go jednak tam nie jedza, poniewaz ich organizm jest w pelni zaspokojony przez wapn, mikroelementy i makroelementy. W niewoli niestety trudno zapewnic im takie warunki jak w naturze, wobec czego gekon poszukuje mineralow w piasku, lize je a w koncu sie nim zapycha...(robi to instynktownie) A wiec to nie jest bzdura, poniewaz moj gekon zapchal sie piaskiem i musialm go ratowac roznymi lekarstwami (co dla niego i dla mnie przyjemne nie bylo)
na mjej stronie www.gekonek.prv.pl w dziale choroby mozesz zobaczyc jak wyglada zapchany brzuszek gekona piaskiem, moze uwierzysz:).

Torf pyli w terrarium suchym i w wysokiej temperaturze, a to jest niezdrowe dla jaszczurki, tak nieraz slyszalem i czytalem wiec uwazam ze tak jest.

Uwazasz ze w polsce maja takie slabe informacje na temat gekonow? Mysle ze ta dzidzina sie coraz bardziej rozwija, a gdybys dobrze poszukal to informacje znajdziesz.

koksik
21-08-2012, 15:45
O Hyoma chyba sie pomyliles, skoro sie tak dobrze znasz i uwazasz ze my tu w polsce mamy kiepskie informacje a ty wiesz wszystko, to czemu nie trzymasz swojego gekona na piasku, przeciez to jego srodowisko, potrzymaj go troche na piasku, a zwlaszcza w okresie kiedy samica nosi jajka to zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie na jego temat(piasku:), a co jak co ale Konrad sie zna na gekonach i nie wiem na jakiej podstawie sadziles ze jest inaczej.
A jak i mi nie wierzysz to spytaj sie pepre, jemu chyba uwierzysz bo tak jak piasek jest zywiolem gekonow tak gekony sa zywiolem pepre:) i chlopak sie zna na tym co robi.:)

Hyoma
22-08-2012, 04:38
oka :]

FRED17
02-09-2012, 13:24
No Hyoma więc tak po pierwsze po co piszesz tu tyle postów skoro sie znasz na gekonach bo wywnioskowałem to z tego że uczyłeś się o nich za granicą skoro wiesz to wszystko!!Co do piasku to przedmówy mnie wyręczyli a co do twojego gekona WIELKIE współczucia dla niego jak chowasz go tak jak mówisz!!PAPA

42d3e78f26a4b20d412==