PDA

Zobacz pełną wersję : Kamien grzewczy



manter
30-08-2012, 08:05
witam
chcialem do mojego terra dac kamien grzewczy tylko nie wiem jakiej firmy sa najlepsze i ile taki kosztue! mysle ze mi wytarczy moc 5W!
pozdrawiam

Double
30-08-2012, 09:56
zastanow sie porządnie, czy zeczywiscie taki kamien jest ci potrzebny, bo czesto robi wiecej szkody niz pozytku (czesto zwierzeta sie parzą siedzac na nim) kamienie kosztuja mniej wiecej od 50 do 80 zlotych. podobno dobre sa kamienie z exo terry. 5W jak najbardziej wystarczy

Krzysztof.W
30-08-2012, 09:56
5 wat ?, zbyt mała moc.
A zresztą lepiej kup sobie kabel grzewczy o mocy 25 wat, taniej to ciebie wyniesie i wogule kablem można większą powierzchnie ogrzać.

nokeg
30-08-2012, 12:57
kuypujesz kabel o małej mocy, rozrabiasz gips, wymyślasz sobie jakąś forme składasz tak jakby pierwszą część kamienia czyli spód, na tym roskładasz kabel i zalewasz gipsem, właczasz do prądu i zobaczysz jak grzeje jeśli zamocno do dajesz więcej gipsu, a później wiećej i wicej, aż będzie odpowiednia tempertaura, sam tego nie prubowałem ale chyba dobry pomysł. Na końcu malujesz kamień nietoksyczna farbą i masz kamieć za 30zł a nie za 70:-)

manter
30-08-2012, 13:16
bo wzasadzie to ja mam ogrzewanie podlogowe w terra:-) tylko cos mam za niska temperature w nocy! i chce kamien zeby dogrzewal moje lamparciki w nocy aby nie zmarzly:-) wlasnie widzialem wczoraj kamyk z exo terra 5W tylko ze za 100zl i mi sie wydaje ze troche duzo!!
pozdrawiam

Konrad von Bushe Drożdże
30-08-2012, 13:31
Jak masz za niaksa temperature w nocy to wystarczy ze kupisz czwerwona zarowke wlaczasz ja na noc i problem z glowy:). taka zarowka kosztuje ok 20zl.

riwe
31-08-2012, 13:50
Jeżeli chcesz tylko podgrzać terrarium to masz do wyboru dużo żeczy grzałke, kamień lub żarówke moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest żarówka nocna np. Reptiglo night która ogrzewa a także emituje światło księżyca świeci na taki granatowy fioletowy kolor wygląda to pięknie w nocy a pozatym ogrzewa terrarium. Kamień grzewczy jest złym pomysłem ponieważ on nie ogrzeje całego terra tak dokładnie a lamparty są przeważnie aktywne w nocy i aby im było ciepło by mysiały całyczas leżeć na kamieniu a tak jak one w nocy polują itp. to muszą się ruszać jak na wstępie propopnuje żarówke reptiglo night glo (grzeje i oświetla jak księżyc) lub jakaś zwykła grzewcza ( nie oświetla tylko nagrzewa) jest to wygodniejsze, tańsze, prostsze i bardziej spełniające wymogi

POZDRAWIAM: 3794134
Agama Brodata
Patyczaki Indyjskie
Świerszcze
I już niedługo Lamparcik :)

N3mezis
31-08-2012, 14:31
Sam mozesz sobie zrobic kamien grzewczy. Kupujez grzalke 5W w sklepie zoologicznym koszt kolo 6 zl. Kupujesz, porzyczasz jakas zaprawe chyba ze cos masz beton albo cos dodajesz pigment np. podobny do koloru piaskowca i grzalke zalewasz i sam mozesz sobie glaza uformowac potem najlepeij go podlacz i zobacz do jakiej tem sie nagrzewa wrazie czego mozesz zawsze dolozyc jedna wartstwe, az temp niebedzie wedlog Ciebie odpowiednia to chyba najtansze kamienie grzewcze i mozesz ich narobic wiecej albo kupic 10w i zrobic mu jakis kamien 60 cm dl. albo cos mozna samemu pocudowac naprawde warto nieraz wychodzi ladniejsze niz w sklepie tylko czeba miec talent albo poprostu chec.

Pozdrawiam

nokeg
01-09-2012, 16:12
N3mezis- napisałem wcześniej to samo:-)

N3mezis
01-09-2012, 16:23
Faktycznie przeczytalem tylko to co napsial autor :/ Ale za to widze ze myslimy podobnie tylko ja bylem za grzalka, a ty za kablem :P(gdzies to keidys wyczytalem) No wiec sproboj tak jak pisal nokeg i ja :)

Pozdrawiam

nokeg
01-09-2012, 16:27
a ja dzisiaj pierwszy raz w życiu złozyłem własnoręcznie terrarium dla p[tasznika:-) 15x15x15cm:-) nie duże ale to dla małego pająka po 7L, jestem jeszcze cały z sylikonu i pocięty od szkła, składałem je cały dzień z kolegą, robiliśmy je z tego co było pod ręką:-) jstem cały heppy tylko jeszcze muci całe wyschnąć dokleić dżwiczki i bedzie git:-)

N3mezis
02-09-2012, 02:39
Gratuluje nokeg. Ja skleilem Ok 3 akwaria dla myszy z szyb. Wkoncu waz musi cos jesc jakosc mojego wyrobu to 3 :D. Wazne zeby nie pouciekaly :)

Pozdraiwam

nokeg
02-09-2012, 08:42
akwaria jeszcze nie są takie trudne bo tam jest tylko 5 prostych ścian, jednak jakieś umiejętnowci trzeba mieć:-) dzisiaj jeszcze dokleje dzwiczki, bedą małe szpary ale pajak sie nie przeciśnie:-) oby

N3mezis
02-09-2012, 09:15
hehe ale wiesz ajk fajnie skleja sie samemu akwarium 40x25 musialem trymac sam 3 scianki majac 2 rece i dotego jeszcze sylikonem operowac :P rozlecialo mi sie 5 razy ale wkoncu skleilem i trzyma :D.

nokeg
02-09-2012, 10:12
no ja nie trzymałem bo sie jakoś samo trzymało ale za pierwszym razem poskładało sie dwa razy:-)

manter
02-09-2012, 14:23
troche zeszliscie z tematu :D ale nic nie szkodzi:) moze nastepne terra sam sobie zrobie :)

nokeg
02-09-2012, 14:51
no tak troszke:-)

42d3e78f26a4b20d412==