PDA

Zobacz pełną wersję : pytanka?? moze ktos wie



Macik
22-09-2012, 03:46
mam pytanie odnosnie lamparciego
1)młody lamparci (10cm) ile swierszczy dziennie mia dostawac
2)coile witaminki podawac a coile wapno i czy posypywac tylko 1 swierszcza czy wszystkie??
3) terra 76x30x30 wystarczy??
4) UVB musi byc zaraz po kupieniu geka czy moge dokupic po miesiacu??
5) czy kamyczki 2-4 cm na podłoze moge zatosowac??
6.. jak se przypomne to napisze:)
z góry thx za odpowiedzi

pozdro macik

farmer
22-09-2012, 04:43
witaj

1. Mlody zalezy od wielkosci swierszczy... jak juz dorosle to ja daje jeden (bo moj nawed wiecej niechce jesc) a jak jakies mniejsze swierszcze to dwa

2. Ja daje wapno Calcium pantothenicum, a jako D3 podaje wibowit, ktory zawiera ta witamine

3. Terra wystarczy, troche niskie i malo glebokie a szerokosc ok

4. W miesiac nic sie mu niestanie...

5. Kamyczki ok... ja mam duze plaskie kamienie powypelniane szczelinami mniejszymi... ale za miesiac ok. bede zmianial na kostke kukowa czy kokosowa... lepi bedzie sie czyl... bardziej miekko bedzie :)

Narazie

koksik
22-09-2012, 05:18
1. jak gekon ma 10 cm to nie dawaj doroslych swierszczy tak jak napisal farmer, bo taki maly gekon bedzie mial problemy z polknieciem go, i albo go zostawi albo sie udlawi, dawaj mu ze 3 swierszcze taki jak 3/4 glowy gekona

2. witaminy mozesz dawac sery Reptimineral C, sa to witaminki dla gadow miesozernych, a co do vibowitu to slyszalem zeby go nie dawac bo poza tym ze ma duzo witamin dobrych dla gada ma jeszcze wiecej witamin przyswajalnych tylko przez ludzi, a wapno tak jak napisal farmer Calcium pantothenicum, wapno podawaj co trzeci dzien w witaminki co drugi
ps. farmer napisal: a jako D3 podaje wibowit, ktory zawiera ta witamine, witamina d3 nie jest przyswajana przez gady doustnie, po naswietlaniu gekona promieniowaniem UVB nastepuje synteza witaminu D w witamine D3, wiec doustne podawaniam mija sie z celem

3. dla malego gekona wystarczy, jak dorosnie zmien na wieksze

4. Ja swojego gekona przez rok hodowalem bez uvb teraz juz mam, wiec mozesz spokojnie dokupic po miesiacu

5. ok

Macik
22-09-2012, 05:40
czyli np. w poniedzałek witaminki wtorek wapno sroda witaminki czwartek witaminki piatek wapno?? i posypywac jednego czy wszystkie siwierszcze

koksik
22-09-2012, 06:31
rany po prostu witaminki co drugi lub trzeci dzien a wapno co trzeci czwarty dzien
przeciez nie musisz tego robic z dokladnoscia do minuty, chodzi o to zeby nie zabraklo mu witamin alni wapna, podawanie wapna jest bardzo wana w okresie wzrostu jaszczurki poniewaz kosci rosna i potrzebuje wapna, a swierszcze jezeli dasz mu 3 to mozesz posypac wszystkie moze posypac dwa nie wiem dokladnie ja raz sypie wszystkie raz jednego, nie mam pojecia jak ci to dokladnie powiedziec rob tak jak bedziesz uwazal za stosowne

Ven
23-09-2012, 04:16
Strzałka.co do świerszczy-nie ma scisłej reguły ile młode geki powinny dostawać,ale popieram Koksika.Dawaj mu 3 świerszcze,jesli nie będzie chciał tyle jeść,wtedy zmniejszysz ich ilość
2.ja używam Repticala firmy Tetra.Codziennie posypuje małą ilośćią proszku świerszcze, i jak dotąd nie narzekam na działanie tego preparatu
3.terra narazie starczy,ale w miarę jak gek będzie rósł,zaopatrz się w większe
4.jak już zostało powiedziane:)-możesz kupić za miesiąc
5.kamyczki tez mogą być
POzdrawiam Ven

koksik
23-09-2012, 05:29
ven nie chce sie madrzyc ale co dzinne podawanie witamin to chyba przesada:)

Tomek Chachuła
25-09-2012, 05:09
Przede wszystkim musisz pamiętać, że te gekony nie są aż tak bardzo wymagające.
Poczytaj sobie FAQ i nie uszczęśliwiaj go na siłę bo może się to nawet źle skończyć.

42d3e78f26a4b20d412==