PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże dla gekona\ów



Paweł J.
29-09-2012, 12:18
Dzisiaj byłem w sklepie w C.H. Wileńska. Jest tam "Smok" (taki większy sklep terrarystyczny). Fenomenalny jest tam piasek dla gekonów (i nie tylko) który rozwiązuje problem ze "zjadaniem" przez gekony własnego podłoża! Nie pamietam niestety jak on się nazywa, ale napewno go znajdziecie. Zaletą tego piasku jest to że jest on organiczny i może (a nawet powinien) być wchłaniany przez gekony ponieważ zawiera potrzebne im witaminki i mikroelementy! Świetna sprawa tylko cena jest dość spora bo 28 zł za kilku kilogramowy worek. Czyli jak by chciał wypełnić wymiary gekonowi lamparciemu terrarium o wymiarach 'standartowych' potrzeba by najmniej ze 4 opakowania... 4x28=112 zł... Ale dla dobra zwierzątek chyba się opłaca... :)

PaWeL^
29-09-2012, 12:41
czesc

nie wiem co to za piasek, ale .... wedłóg mnie piasek to piasek jego nadmiar moze doprowadzic do zaczopowania układu pokarmowego i ŚMIERCI gadziora :/ :(

Paweł J.
29-09-2012, 12:48
może piasek to źle powiedziane, to takie specjalne podłoże które po wchłonięciu NIC nie robi naszemu zwierzaczkowi!

Trunks
29-09-2012, 13:09
ja widziałem piasek u gekonów w sklepiej zoologicznym w Poznaniu i zwróciłem uwage sprzedawcy, ten mi na to że ten piasek jest specjalny i że on sie ubija i gekony go nie zjedaja razem z pokarmem...tak jak mówisz, piasek to piasek i dla mnie piasek jako podłoże nie istnieje

PaWeL^
29-09-2012, 13:23
czesc

Trunks dobrze powiedziene - "...dla mnie piasek jako podłoże nie istnieje" :]

FRED17
30-09-2012, 05:53
Widziałem to podłoże Hmmm ja bym tego do swoich gekonów nie dał!!!

42d3e78f26a4b20d412==