PDA

Zobacz pełną wersję : świerdzący zapach



pawel_robak
30-09-2012, 02:38
Z mojego terra wydziela się brzydki zapach albo z żarówki 40 W albo to jest zapach kamieni które są bardzo ciepłe ( w środku terra jest bardzo parno ) . Czy ten zapach może zaszkodzić gekonowi ? Jeśli tak to jak go zwalczyć ?

Za pomoc THX i Pozdr. Paweł

nemo00
30-09-2012, 02:42
JA MYSLE ZE TO Z ZAROWKI BO JEDNAK JAK SIE WSZYSTKO NAGZEJE TO SIE TEN ZAPACH UNOSI I MOZE BYC PRZYKRY ALE NIE WYDAJE MI SIE ZEBY ZASZKODZIL GEKOWI


ACHA TO TY CHYBA KUPILES NIEDAWNO GEKA MAM PYTANIE ILE ZAPLACILES ZZA PUPILKA

// //
(:-)(OOOO)~~~~~~~~
\\ \\

Double
30-09-2012, 02:45
przepraszam bardzo, a jakie to sa gekony? jesli lamparcie, to zastanow sie co robisz, w terrarium stepowego zwierezcie nie moze byc parno (jesli poprzez to okreslenie rozumiesz goraco i wilgotno) w terra nie moze byc zbyt goraco, skontroluj temperature. sprawdz czy nie zrobil nigdzie zadnej kupy, wiem ze choc najmiejszy bobek moze narobic wiele smrodu. sprawdz zarowke i kamien czy nie ma na nich niczego co moze powodowac smierdzenie, wywietrz terrarium. dlugotrwaly smrod moze bardzo draznic gekona

pawel_robak
30-09-2012, 05:11
Za geka zapłaciłem 100 zł. (ta odpowiedz jest do nemo00)

Tak te gekony są lamparcie i sprawdzałem wszystki kamyki , nigdzie nie ma bobków ale jak mam zwalczyć to że jest w terra parno a codziennie spryskuję terra wodą (ta odpowiedź jest do Double)

jey
30-09-2012, 05:30
ja mimo ze codziennie spryskuje obficie cale terra po paru godz wilgotnosc spada do 35% wiec albo masz wilgotne swierzo polozone wlokno kokosowe tak bylo i u mnie dlugo schnelo albo zla wentylacje

FRED17
30-09-2012, 05:51
Moim zdaniem zła wentylacja i wtedy jak spryskasz to to wszystko namaka a wilgoć krąży wkoło i potem śmierdzi!!A masz może coś takiego jak ścianka z gipsu??

Double
30-09-2012, 08:33
dokladnie, chlopaki przedmowcy maja racje

rysiosz
18-10-2012, 00:34
Zgadzam się z nemo00 u mnie też tak jest jak ja mam długo zaświeconą żarówke to jak się ją powocha to śmierdzi ale w terrarium tego mi nie czuć tylko jak się powącha tą oprawe od żarówki :]

42d3e78f26a4b20d412==