PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura noca a aktywnosc gekonka



jey
30-09-2012, 14:40
no wlasnie jak w temacie czy lamparty sa zywotniejsze przy wyzszej temp noca czy odwrotnie im nizsza temp tym wiecej im sie chce

Hari
30-09-2012, 15:03
im wyższa "tym wiecej im sie chce", to przeciez stworzenia zmiennocieplne. Z tym, ze jak juz sie najedzą, wyproznią, obejdą terrarium i generalnie zrobią swoje to zalegają w ciepłym miejscu i grzeją ogony...;)

pepre
30-09-2012, 15:06
ja u siebie... swojego czau jak mialem tylko jednego geka i jedno terra;) robilem tak....
na noc wylaczalem wszystko i zostawialem tylko zarowke nocna (podczerwien) 40W grzybek. on grzal jednen "spot" terrarium, i tam gek zawsze w nocy przesiadywal.

jey
30-09-2012, 15:28
czyli to nie ma znaczenia jaka temp w nocy?? jesli chodzi o aktywnosc, a z tym trawieniem to sie zastanawiam jak to jest u gadow bo np krokodyl / wiem to z animal planet ;) / zeby strawic musi sie wygrzac na slonku a gek przeciez je w nocy wiec jak mu dam temp za niska to pokarm bedzie zalegal do rana a to chyba nie jest za zdrowe:/ jak ktos sie zna na tym to niech to wyjasni mysle ze inni moga sie cos nauczyc o swoich pupilach

farmer
01-10-2012, 08:01
co do trawienia to niedam sobie glowy uciac ale po przez wygrzewanie sie pomaga to w trawieniu. A co do temperatury w nocy ja mam czerwona zaroke i ma w nocy 26 *C, a w dzien mam zarowke grzewcza i mam 31-34*C

42d3e78f26a4b20d412==