PDA

Zobacz pełną wersję : Oswajanie



rise from the dead
01-10-2012, 03:18
Czesc. Mam gekona lamparciego 5 dzien. Gdy ogladam jego poczynania w terrarium to gek podchodzi do przedniej szyby i patrzy na mnie krecac glowa w prawo i lewo. :) Czy moga to byc oznaki ze gek zaczyna sie oswajac?

Double
01-10-2012, 07:49
mam to samo z agamka, przychodzi, patrzy co robie, potem idzie gdzie indziej, znowu przychodzi, staje slupka, patrzy sie, czasem rpobuje wyjsc... jest juz oswojona

farmer
01-10-2012, 07:55
ja mam ok. 3 tygodnie geka i raz mi wszedl na reke z wlasnej woli (wczoraj wszedl bo byl tak swierszcz znaczy wielinka ze swierszcza no to go wyciagnelem... ale oprocz tego razy co sam wszedl wiecej niechce... a co do gapienia to te jaszczyrki tak jak i brodate sa bardzo ciekawskie... ja czasem mu daje do ogladniecia jakies nowe przedmiony np. raz pisalem olowkiem a on przyszedl pod szybke i zaczol sie gapic to ja dalem mu do zapozniania sie z nim zapoznal opwachal pogapil sie jak juz zdgromadzil wszystkie dane:) poszedl do swojej bazy...
narka

PaWeL^
01-10-2012, 09:05
czesc

z moim gekiem tez tak bylo na początku :] teraz jedynie podchodzi do szybki jak widzi ze mam pojemnik ze świerszczami :P

Double
01-10-2012, 09:29
<lol2> hehehehehhee moj agamek uwielbia odkurzacz, zrywa sie gdy tylko go widzi i jak odkurzam okruszki ktore spadly na polke obok niego to chce zlapac rure od odkurzacza :D a dzisiaj patrze, a on wyciagniety lezy, rece pod broda, tylnie nozki daleko z tylu, przymrozone oczy i sie opala! cudo. ale najlepszy jest kiedy spi zwisajac ze sciany albo na sciolce z zakopana cala glowa....

farmer
01-10-2012, 12:19
Double napisał(a):

> <lol2> hehehehehhee moj agamek uwielbia odkurzacz, zrywa sie
> gdy tylko go widzi i jak odkurzam okruszki ktore spadly na
> polke obok

Moj ozzy (gekon lampardzi) ma tak z moja stara wysluzana ale jara glosna drukarka wychodzi i patrzy sie w sufit :)

PaWeL^ napisał(a):


> teraz jedynie podchodzi do szybki jak widzi ze mam pojemnik ze świerszczami
> :P

Moj jak widzi podelko w ktorym mieszam owada (swierszcza lub muche) w wapnie to juz wychodzi z kryjówki i czeka wpatrujac sie neustannie :)

Narka

FRED17
03-10-2012, 01:42
To że gekon stoi i sie gapi przy szybie oznacza to że masz ciekawskiego gekona i napewno szybciej się oswoi!!
Mój samiec jest bardziej płochliwy ale samica równiesz zaczeła podchodzić do szyby i teraz jak sie pakuje do szkoły do podchodzi i mnie obserwuje!!I po 1,5 tygodnia już wchodzi mi bardzo chętnie na reke!!!

vida
05-10-2012, 11:23
Mam parkę od 2 lat i to jak szybko gekon sie owaja to jego indywidualna sprawa! Wkładaj często ręke do terrarium i trzymaj ją tam przez chwilę aby cię obwąchał i polizał a potem zabierz rękę nie wyjmując gekona na siłe. Rób to bardzo często a w końcu zrozumie że twoja reka nic mu nie zrobi.Moja samica do tej pory jest niufna natomiast samiec to wariat-drapie pazurami tak dłudo w szybę aż nie włożę ręki-wtedy jak opętany wbiega mi na rękę leci na ramię i tak z nim chodzę po domu! Potem nie chce wracać do terki(ale dziwak nie?).
Ale kazdy gek jest inny.....

rysiosz
18-10-2012, 00:31
Jak ja dostałem mojego pierwszego gekona lamparciego to jak go dałem od razu do terrarium to się nie chował, nie leżał całymi daniami, bo to był mój i się mnie chyba nie bał i innych z mojej rodziny poprostu zwierzęta mnie lubią :D A ja teraz go ma on już jest dorosły 1 rok i 4 miesiące to jak ja coś robię np.pisze coś się albo przy czymś długo pracuje przy jakiejś czynnośći to jak on śpi i słyszy, że ja np.robie dziure w drewnie to on narazie nie podchodzi do szyby tylko chce zwrucić na mnie uwage i kapie w kamieniach, rorzuca je na wszsytki strony i jak on już przestanie po tej minucie jak on już wie że ja nie skończe to podchodzi do szyby potrzy we wszystki strony gdzie ja jestem i jak mnie zauważu i wie że ja jestem w pokoju to prubuje się wydostać zeby mi podotrzymać mi towarzystwa :] , :) , :D i tak już zostało :D

jey
18-10-2012, 06:53
hehehe dobre to :D co ty miec z polski bo chyba ty nie miec dobre ocena :D

rysiosz
18-10-2012, 07:33
Czemu ??

42d3e78f26a4b20d412==