PDA

Zobacz pełną wersję : Podloze



iglik
07-10-2012, 15:30
Nie jestem pewny ale nie wiem co dac gekonowi lamparciemu na podloze jedni stwierdzaja ze torf a drudzy ze piasek a jeszcze inni mowia zeby to zmieszac niewiem pomozcie :)

koksik
07-10-2012, 16:56
nie bede ku...wa przeklinal, ale wez poszukaj troche w archiwum i przeczytaj faq to znajdziesz odpowiedz, zal dupe sciska jak patrze na takie posty, jak mozesz to powiedz temu komus kto ci powiedzal zeby trzymac na pisaku ze nie jest hodowca, albo powiedz mi kto ci to powiedzial to sam mu to powiem, poczytaj troche

FRED17
08-10-2012, 01:11
Jejku z tym piaskiem to już przesada trzeba to jakoś wielkimi literami gdzieś napisać bo przeciesz ręce opadają:(

Double
08-10-2012, 08:49
GRUBY zwir, lupki, otoczaki, kostka kosowa lub bukowa i tyle

PaWeL^
08-10-2012, 10:35
P I A S E K J A K O P O D Ł O Ż E D O T E R R A N I E P O W I N I E N I S T N I E C !!!!!!

vida
08-10-2012, 11:12
Nie wiem co na to powiecie ale wbrew wszystkiemu co piszą-zastanówcie się-jakie podłoże mają gekony w naturalnym środowisku?(chyba nie kokos!)Jakie są warunki w Afganistanie czy Pakistanie??? Powiem wam tylko tyle, że moje gekony od dwóch lat mają podłoże z piasku zmieszanego z wiekszymi i mniejszymi kamieniami i nigdy nie miałam problemu z zapychaniem się czy zjadaniem kamieni!!!!!!Są jak na swój wiek duże i zdrowe-jak przegram ostatni film z aparatu to wam wyślę jako dowód!
Wasza Vida

Hari
08-10-2012, 11:19
Tak, ale co ciekawe w naturze nie zaobserwowano procederu zjadania podloza. Badan na ten temat nie było i nie jest rzecza do konca wyjasnioną czy, nierzadkie przeciez, zjadanie podloza przez gekony lamparcie jest powodowane niedoborem minieralow czy moze jakims czynnikiem stresogennym związanym z przebywaniem w niewoli. Ktoregos pięknego dnia moze sie okazac, ze Twoje gekony zaczną jesc piasek. Twoje zwierzeta, Twoj wybor...

PaWeL^
08-10-2012, 12:19
"Twoje zwierzeta, Twoj wybor..." - ale dlaczego biedne, niczemu winne gadzinki muszą cierpieć przez głupote właścicieli ?? (tyczy sie to wszystkich "terrarystów", którzy w niewłaściwy sposób obchodzą sie z swoimi podopiecznymi) !!!!!!!!!!!

Hari
08-10-2012, 13:10
W takim wypadku mozesz tylko poinformowac o ewentyalnych skutkach, bo przeciez nie wejdziesz komus do domu i nie wysypiesz piasku z terrarium.

vida
09-10-2012, 11:36
Szkoda że nie możecie zobaczyć jak wyglądaja moje gaekony, które hoduję od 2 lat od stadium noworodka! Ja na prawdę nie jwstem laikiem w tej dziedzinie i też czytam literature na ten temat ale jeśli ktoś opiera sie tylko na jakimś poracowaniu i tego sie zawziecie trzyma-to jego sprawa. Mojegekony moze i jedza piasek chociaż nigdy tego nie zauważyłam ale być może w naturze tez tak robią! W każdym razie gybyscie zobaczyli geki to nie wiem czy chcielibyscie wysypywać pisek! Zresztą przez dwa lata na podłożu z piasku źwirku i kamieni gdyby cokolwiek się działo na pewno bym podłoże zmieniła. Uwierzcie że nie jestem początkującym hodowcą czego przykładem są moję ok30cm geki!
Pozdrawiam Vida

jey
09-10-2012, 12:54
to widocznie mialas szczescie albo bardzo dobrze sie nimi opiekowalas i niczego im nie brakowalo tylko pogratulowac ale powinnas zrozumiec ze bylo wiele przypadkow nadmiernego zjadania piasku przez gekony i one zdychaly od tego a przeciez nikt nie chce smierci pupila i kazdy stara sie jej zapobiec wiec odradza sie pisek ktory moze spowdowac smierc gekonka dlatego nie pisz wiecej o swoim piasku jak to on swietnie sie sprawdza bo to bez sensu

pepre
09-10-2012, 16:10
w afghanistanie, pakistanie oczywiscie jest tez piasek... ale problem w tym ze mimowszystko, gekony na PUSTYNI nie zyja, tak jak to niektorzy robia im terraria, z podlozem piaskowym. Ich srodowisko to step, złupane kamienie, kamyki,kamyczkim glina... a nie drobno(czy nawet grubo)ziarnisty piasek.

Terrariko
10-10-2012, 07:15
Ja mam taki grubo strasznie ziarnisty piasek pomieszany zz torfem dla gadów. czy takie coś moiże być????

iglik
10-10-2012, 09:06
Popatrzcie dlaczego zaczolem ten watek bardzo duza jest sprzecznosc jednak widzialem jak gekon mam odchody same z piasku to jest bez sensu piasek nie strawi wysra go a torf jest stanie przetrawic i dlatego jest polecany a nie piasek zreszta nie bede wam tego mowil przekonacie sie za jakis czas kto mial racje ( i jeszcze jedno KOKSIK zamknij morde dobra gowno wiesz ) to wszystko :)

PaWeL^
10-10-2012, 09:42
czesc

Iglik sam zamknij morde, piszesz, ze Koksik gówno wie, ten gościu wie dużooooo wiencej o hodowli gadów niż Ty, sam rozmnożył gekony, a Ty przyszedles tu na forum napisales pare postów i uwarzasz sie za wielkiego Bosa !!!!

koksik
10-10-2012, 10:01
PaweL^ dzieki:)
iglik a ty wez sie uspokuj, co za glupoty piszesz, ze gekon strawi torf, jak gekon da rade to i ty moze dasz, wez zjedz worek 25 l torfu i jak go strawisz i bedzie wzystko oki, to ja zaczne trzymac geki na torfie:) pozatym niedorobie torf po wyschnieciu pyli co jest niezdrowe dla gada, chyba ze ty trzymasz je w blocie, w sumie bym sie nie zdziwil, jestes strasznie roztrzepany, w pierwszym poscie pytasz sie co lepsze torf czy piasek a pozniej piasek juz odradzasz a polecasz torf bo gekon jest go w stanie strawic, to moze zmien menu gekona i dawaj mu zamiast swierszczy torf

vida
10-10-2012, 11:22
:):):):):):D:D:D:
Koksik jesteś zajfajny!A mnie wkurzyło to, ze znam się na gekonach na pewno nie gorzej niż inni w terra mam piasek ale zmieszany z dużą ilościa kamieni a sprzątając odchody moich pupilków nigdu nie zauważyłam piachu! Ale po to jest chyba forum aby podyskutować nie? Jaa jestem krótko na forum(widzę że niektórzy to wytykają ale nie znaczy to że znam się na gekach mniej niż inni!!!!)
Pozdrawiam cie serdecznie-vida

PaWeL^
10-10-2012, 11:42
Koksik - nie ma za co :))

Vida - "Jaa jestem krótko na forum(widzę że niektórzy to wytykają ale nie znaczy to że znam się na gekach mniej niż inni!!!!)", jeżeli ten text tyczy sie mnie bo napisalem
" Ty przyszedles tu na forum napisales pare postów i uwarzasz sie za wielkiego Bosa !!!!" to nie tyczy sie zadnego wytykania tylko, próbuje uświadomić Iglik'owi, ze Koksik jest na tym forum od dłuższego czasu, czesto udziela dobrych porad, i jest doświadczonym hodowcą, a nie jak zasugerowal Iglik, - "KOKSIK [...] gowno wiesz" !!

koksik
10-10-2012, 14:27
vida ja wcale nie powiedzialem ze nie znasz sie na gekonach, a co sie tyczy piasku to odradzaja go przede wszystkim ci ktorzy mieli przez niego problemy, ja odradzam piasek bo sam na poczatku mialem go jako podloze i malo co nie stracilem samicy ktora go zjadala a ja nawet nie wiedzialem kiedy, widzialem to w kupach, w koncu przestala jesc swierszcze i robic kupy, zrobila sie osowiala i nic jej sie nie chcialo, no to wtedy zaczalem robic jej cieple kompiele masarze brzucha i podawalem parafine i sie wyleczyla(przez jakis czas zwacala sam piasek, cala kupa to jeden wielki kawalek piasku), potem ten sam problem z samcem, dlatego uwazam ze piasek jest jako podloze zly, co sie tyczy twojego przypadku to masz szczescie ze twoje gekonki nie jedza piasku, najwyrazniej tak jak jey napisal bardzo dobrze sie nimi opiekowalas, ale to nie znaczy ze nie beda go jadly, pamietaj ze lepiej zapobiegac niz leczyc, kurde ale sie rozpisalem:)

jeszcze jedno, im wiecej osob chwali sie ze trzyma gekony na piasku tym wiecej osob uznaje piasek jako dobre podloze i jest coraz wiecej postow typu "moj gekon sie zapchal co mam robic", ale jak owa osoba zauwazy to za pozno to moze sie to zle skonczyc dla gekona, wiec ludzie pomyslcie zamin cos zrobicie:)

FRED17
11-10-2012, 03:02
Ja jak na początku miałem pierwszego geka to w pierwszy dzień miał piasek zauważyłem jednak że go liże więc odrazu wymieniłem na bardzo gruby żwir kłopot się skończył , niestety gek i tak zdechł podobno miał jakąś niewydolność jelit i żoładka (wada wrodzona) ;( teraz mam 2 geki (parke) i już z doświadczenia widzialem ze będą jadly piasek więc odrazu dałem je na kostke kokosową geki ladnie rosną samiec ma własnie wylinke!!Ja bardzo stanowczo odradzam trzymania gekonów na piasku i w 100% zgadzam sie z wypowiedzią pepre!!
Pozdrawiam FRED17,GREJFRUT,toke;)

Double
11-10-2012, 06:23
Koksika zostawić, łapy precz!!!! wiadomo, ja go bede bronic ;-)

iglik
11-10-2012, 06:49
Koksik ***** musze przeklnac przeczytalem te wszystkie posty i teraz dopiero zobaczylem ze zle przeczytalem twoj post ja myslalem ze ty piszesz ze " ten kto nie trzyma na piasku to nie jest hodowca " a ja zrozumialem to odwrotnie tak naprawde to ja wiedzialem ze nie trzyma sie na piasku od samego poczatku tylko chcialem sprawdzic jakiego sa zdania inni naprawde ta dyskusja nie byla potrzebna bo to wszystko moja wina kur.. no niestety zle przeczytalem i jest teraz afera KOKSIK to powiedz mi teraz TORF CZY PIASEK CZY CO bo ja jestem za torfem a jeszcze jedno ciezko utrzymac wilgotnosc na piasku a na torfie z latwoscia utrzymasz wilgotnosc jak by przeczytac moje serio jeszcze raz mowie ze to zle przeczytalem

Hari
11-10-2012, 06:58
przeciez gekony nie potrzebują wysokiej wilgotnosci...

iglik
11-10-2012, 07:01
to prawda ale latwiej ci ja utrzymac laczy sie to ze nie musisz spryskiwac na noc :) pozdro .

koksik
11-10-2012, 09:29
Double jestes wielka, dzieki:)

koksik
11-10-2012, 09:34
iglik, a do ciebie dalej nic nie dociera:( ani piasek ani torf, slyszales moze o czyms takim jak wieksze kamienie albo chips kokosowy, to jest dobre dla gekona a nie piasek ktorym moze sie zapchac albo torf ktory przy takiej wilgotnosci jaka jest wymagana dla gekona pyli i tez jest niezdrowy.


PROOOOOOOOOOOOSZE CIE POCZYTAJ ARCHIWUM, WIERZ MI ZE ZNAJDZIESZ TAM WIELE POSTOW KTORE CIE ZACIEKAWIA.

vida
11-10-2012, 09:56
No dobra,dobra juz prawie sie zastanawiam nad zmieną podłoża-przecież nawet zaawansowany terrarysta zawsze sie czegoś uczy! Ja nikogo nie przekonywałam do tego aby mieli podłoże z piachu-tylko ja sama nie miałam z tym problemów może tez dlatego że mam tego piasku naprawdę niewiele i wypełnia on tylko przestzrń między dużymi kamieniami. A i tak lubię z toba polemizować-a jekie ty masz podłoże?
Pozdrawiam cię serdecznie-vida

vida
11-10-2012, 10:10
PaWel-ku: przede wszyskim abyśmy sie lepiej poznali to jestem kobietą:) Ja sie wcale nie pogniewałam że ktoś tu wytyka iż inni są krótko na forum to się nie znają!Widzisz ja choć długo już hoduję gekony i nie miałam akurat z podłożem problemów-polemizując z wami zaczęłam się nad zmianą zastanawiać!Ale myślę ze forum właśnie na tym polega aby każdy mógł wybrać dla siebie rozwiazanie swoich prblemów!Uważam że wasze porady a myślę(mimo krótkiego stażu na forum i moje)są zawsze pomocne! I ja już na czacie miałam podzękowania od osób którym udało mi się coś doradzić-konkretnie w kwestii oswajania geków(bo moje są jak pieski:)Jesteśmy tu po to aby pomagać zarówno początkującym hodowcom jak również sobie_prawda?
Pozdrawiam cie serdecznie-vida

PaWeL^
11-10-2012, 15:10
"PaWel-ku: przede wszyskim abyśmy sie lepiej poznali to jestem kobietą:)" miło mi Cię poznac :d :] - ja dodam, ze jestem mężczyzną ;)) :p hyhyhy.

"Jesteśmy tu po to aby pomagać zarówno początkującym hodowcom jak również sobie_prawda" - dokładnie, zgadzam się z Tobą :]

"Ja sie wcale nie pogniewałam że ktoś tu wytyka iż inni są krótko na forum to się nie znają!" - drugi raz wyjaśniam, iż nikomu nie wytykam !!!!!! ze jest krótko na forum

"...ja choć długo już hoduję gekony ...." - wieże Ci, ze długo juz się zajmujesz terrarystyką, a Twoim gadzinką niczego nie brak :))

Hari
11-10-2012, 17:27
Aha, a mozesz jeszcze napisac jakich suplementów uzywasz i zjaką częstotliwoscia przy karmieniu gekow?
Pozdrawiam.

vida
12-10-2012, 11:25
No to chyba w końcu doszliśmy do porozumienia:]-jakże się cieszę:)))))))))

PaWeL^
12-10-2012, 11:53
również jest mi z tegoż powodu niezmiernie miło :))))

42d3e78f26a4b20d412==