PDA

Zobacz pełną wersję : wzrok lamparta



jey
09-10-2012, 16:38
zastanawia mnie jak widza gekony czy wychwytuja tylko ruch bo np jak poluje na swierszcza i ten sie nie porusza to gekon czeka

iglik
10-10-2012, 09:28
Ja mysle ze gekony z mojego doswiadczenia maja kiebski wzrok patrza sie tylko prost o nie zauwazy jak cos jes z boku chyba sluch maja lebszy od wzroku naprawde niewiem

vida
10-10-2012, 11:30
Popieram iglika-mi tez wydaje sie że większą rolę w polowaniu geka ma słuch ponieważ na ruszającego wasikami swierszcza który stoi przed nim potrafi nadepnąć aby ruszyć w pogoń za szybko ruszajacyn się świerszczem.
Vida

PaWeL^
10-10-2012, 11:48
czesc

potwierdzam to, ze gekony często nie zauwarzają delikatnych róchów w terra, ale przeprowadzając kilka doświadczeń można udowodnić, że wzrok jednak odgrywa ważną rolę :))

-wziąść sobie laser i zaświecić w terra - mój gekon wybiega z terra i chce atakowac
-wziąść troche podloża do lapki (ja biore włókno kokosowe) i sypie nim w odległości 10-20 cm od gekona (nie centralnie przed jego pyszczkiem, tylko z boku) i zauwarza to
-po 3 kiedys wycągnąłem mojego geka na tapczan a pod stołem 2 m na przeciwko, lezał mój piesek, delikatne "przeciągnięcie łapek" mojej psinki wystraszyło gekona

więc z tego wynika, ze gekony mają dobry wzrok :))

PaWeL^
10-10-2012, 11:50
wrrrrr - "mój gekon wybiega z terra i chce atakowac" mialo byc "mój gekon wybiega z kryjówki i chce atakowac" :)

FRED17
11-10-2012, 02:50
Gekony mają dobry wzrok na dość dużą odległość (dokladie niewiem na jaką ale 4m napewno dalej niezobserwowałem) lecz gdy obiekt stoi na przeciwko nich gdy domnie do pokoju ktoś wchodzi gekony patrzą się odrazu ale jak on zejdzie z ich poa rażenia ona patrzą się nadal!!Gekony chyba widzą w innej częśtotliwości jakiejś wolniejszej!!

iglik
11-10-2012, 07:00
Pawel w tym pierwszym poscie gdzie napisales to doswiadczenie 2 i 3 podpunkcie wieksza role odgrywal sluch 2 napisales ze sypales wiurki kokosowe ale on to slyszal uslyszal i sie tam popatrzyl przynajmiej tak mi sie wydaje Pozdro .

PaWeL^
11-10-2012, 14:58
Iglik - no nie wiem, mi sie wydaje ze odrobinka włókna kokosowego spadającego z 10 cm nie wydaje za dużego dźwięku :))

Misieq
20-10-2012, 09:02
PaWeL^ to spróbuj rzucić za niego z 10 cm i wtedy dowiesz się czy to usłyszy

42d3e78f26a4b20d412==