PDA

Zobacz pełną wersję : Agresywny gekon



pallida
10-10-2012, 15:11
Witajcie
Zaczne na wstępie od tego że gekony mam od 4 lat w zeszłym roku dochowałem się nawet przychówku. Trzy miesiące temu zakupiłem szejścio miesięczną samiczke jest to odmiana snow. Problem jest z jej agresją i nie jest to typowe zachowanie obronne, gdyż atakuje wszystko co się rusza bezwzględu w jakiej odległości się znajduje. Ostatnio wymieniałem wode, pojnik znajdował się na jednym końcu terrarium a gekon na drugim końcu siedział w norze, gdy zobaczył moją ręke podbiegł i bezczelnie machając ogonem ugryzł mnie. To już 8 raz. Terrarium jest dosyć duże jak na niego ma 65x50x50

Metall
10-10-2012, 15:49
To musisz sie bardziej starac zeby Cie nie gryzl, musisz byc szybszy :) . JA to tego sie nauczylem ze swoim gekonem, ale ja mam Toke a to normalne ze agresywny. Tylko raz mnie ugryzl, jak go dostalem :) Popracuj nad refleksem :)

koksik
10-10-2012, 17:26
po pierwsze chcialem sie spytac ile kosztwal ten gekonik, a po drugie co do jego agresywnosci to moze byl zle traktowany przez poprzedniego wlasciciela, i moze mu zostaly jakies tiki nerwowe, a co do refleksu to chyba nie na tym polega oswajanie geka:) musisz poswiecic mu wiecej czasu, sprobowac go oswoic, bo szczerze mowac takie zachowanie nie pasuje mi do gekona lamparciego:) napisz jak ida postepy w oswajaniu, jestem ciekawy:)

Hari
10-10-2012, 18:00
dobra dobra, dawaj zdjęcie!! ;D Snow to moja najwieksza miłosc :]

FRED17
11-10-2012, 02:39
Kurde to dziwne że gek tak sie zachowuje!!Pierwsze co może być nie tak to karmienie może dostawać za mało (to tylko pomoc:] nie sugestja) ,a po drugie tak jak wspomniał kolega powyżej może to być reakcja na wcześniejsze złe traktowanie właściciel móg go straszy itd ,albo przebywał z innymi gekonami i coś nie tak było gryzły się albo coś .Czy on jak wsadzisz ręke do terrarium i naprzykład położysz przednim odrazu atakuje?

pallida
11-10-2012, 07:26
Jak wsadzam ręke staje się pobudzony i szybkim krokiem podbiega do ręki

vida
11-10-2012, 10:43
Potwierdzam opinie innych-dziwne zachowanie! Ja mogę tylko tyle ci powiedzieć, ze geki nie lubią szybkich gwałtownych ruchów! Oswajając staraj się wkładać rękę bardzo powoli i przez jalis czas trzymać ja w terra1(nawet narazajac sie na początku na ugryzienie. Rób tak często a może w końcu sie przekona że ta ręka jest dla niego bezpiczna!(być może w przeciwieństwie do poprzedniej)
Pozdrawiam-vida

rysiosz
18-10-2012, 00:42
Ja myśle, że jak go kupiłeś to on wcześniej był źle się nim opiekowali straszyli go, może nawet go płoszyli dotykając pinsętą albo jakimś patykiem kiedy on spał i to go wkurzało i teraz tak sie zachowuje myśli że ty mu coś zrobisz ale nie poddawaj się rób mu często w terrarium zmieniaj codziennie wode, często siedz prz terrarium, itd. i niech cię gryzie później się to skończy kiedy będzie wiedziec ze ty jesteś dla niego dobry i mu nic nie zrobisz i juz cie nie bedzie gryzł :D

42d3e78f26a4b20d412==