PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie?



Terrariko
11-10-2012, 07:25
Czy można dietę gekona zrobić zgodnie z porami roku?? Czy w zimę można karmic do bananami i innymi owocami a jak tylko pokarzą się świerszcze to zmienić dietę na żywy pokarm?? A i czy gekon zje np Białe robaki takie jak mozna kupić w wędkarskim??

Drobek
11-10-2012, 07:40
Zjeść zje białe robaki ale na pewno mu zaszkodzą.
Gekony zwykle nie jedzą owoców.
Jakiego masz gekona???

Terrariko
11-10-2012, 08:08
jutro będę miał lamparciego a w opisie jest że jedzą owoce.

cornieszon
11-10-2012, 08:16
ale niechetnie, przynajmniej moj

jey
11-10-2012, 08:22
hehehe zima gekony jak znikaja owady zapadaja w sen zimowy i budza sie jak lodowka sie napelnia spowrotem wiec nie zrzeraja zwiedlych lisci ani innych zimowych roslin tylko spia

Terrariko
11-10-2012, 09:00
a gekony zimuje się co zimę?? to jakim cudem w zimie tyle osób kupuje i sprzedaje gekony?? w trakcie snu zimowego??

koksik
11-10-2012, 09:47
czlowieku mowisz ze przeczytales opis a pytasz sie czy mozna karmic go w zimie owocami, a w opisie masz jak wol napisane ze na diete gekona glowie skladaja sie swierszcze i inne byzkregowce, ale nie gadzi rozniez malymi kregowcami np. noworodkiem myszy, jak chcesz go karmic owocami w zimie to lepiej go wogole nie kupuj, dowiedz sie cos o zwierzaku zanim go kupisz, bo wtedy i ty i on bedziecie szczesliwi

ps. albo wez zrob mu wieksze terrarium i wstaw tam wygodne wodne lozko ciepla kolderke, kawke, papieroska no i ewentualnie telewizor i wierze, jak bedzie mial tak urzadzone terrarium to napewno bedzie szczesliwy:)

koksik
11-10-2012, 09:50
a zapomnialem jeszcze wstaw mu komputer koniecznie z internetem, bo wtedy bedzie sobie mogl wejsc na to forum i poczytac jakie glupie posty pisze jego wlasciciel:)

vida
11-10-2012, 11:23
Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś gekona-bo jesteś zupełnie nieprzygotowany!!!!!!!!!!!Jesli ty uwierzyłeś w to co ci napisali ze gekony zapadją w sen zimowy.....Radzę ci dużo poczytaj - świerszcze w zimie się kupuje(niestety) i mało tego-powinienes mieć dla nich małe terra i to właśnie swierscze karmić jabłkami,marchewką,kapustąi.t.p.Wtedy gekon zjadajac świerscza zjada również dobrze przez ciebie odzywionego świerszcza!
A koksik-tak zawsze(juz go troche poznałam-ale lubię jego wyrafinowane żarty:)Nie przejmuj się ale błagam-NIE KUPUJ JESZCZE GEKONA!!!!!!!
To by wygladało tak jakbyś po wypiciu redbulla chciał skakać z wieżowca-bo myślałbys, że urosły ci skrzydła!
Tak by na tym etapie skończył twój GEK!
Ale pytaj dalej-zawsze pomożemy!

vida
11-10-2012, 11:26
koksik-ty znowu dowalasz:))))Ja się wykończę przez ciebie-vida
Przecytaj moja odpowiedź do Terrariko.
;DDDD-vida

FRED17
11-10-2012, 11:32
hmm z tymi owocami przegiełeś głównym pokarem są świerszcze możesz podawac też mączniaki lecz juz mniej i tylko wyliniałe , pinki odpadają , możesz też dawać mu muchy ale takie z robaków z wendkarskiego (te robaki to wlaśnie pinki) , a co do owoców mozna dwać ale np: ukroisz plasterek pomarańczy i położysz jak przyzwyczaisz geka to będzie to lizał!!!Geki zimują ale zimować powinły tylko te najsilniejsze geki i najlepiej roić to tylko przed rozmnażaniem jesli niemoże dojść do kopulacji bez zimowania!!

PaWeL^
11-10-2012, 14:52
czesc

oczywiscie, możesz mu jeszcze podawac chipsy, piwo, chamburgery, frytki, od czasu do czasu Bolsa :P (ale nie przesadzaj z bolsem bo potem je suszy i cały czas piją wode) - a tak na serio, u mnie gekon wogóle nie je owoców, tylko świerszcze, mączniaki (1-2 co 2 tygonie), plankton łąkowy ... much nie chce :/

Terrariko
12-10-2012, 08:32
Tak to chyba wy wszyscy nie umiecie czytać!!!!!!!!!! W opisie pisze że je truskawki, banany, jagody , kleik dziecięcy który chyba nie jest świerszczem!!

PaWeL^
12-10-2012, 08:36
człowieku opanuj sie !!

"Niektóre osobniki spożywają także twarożek, kleiki i kaszki dla dzieci, a także owoce maliny, truskawki, jagody, banany."

niektore gekony zjadają owoce, ale w znikomych ilościach a nie tak jak Ty chciales przez całą zime !!!!!!!!

Terrariko
12-10-2012, 08:53
kto powiedział że przez całą zimę ej wy też nauczcie się czytać posty! Boże a geki mają się u mnie dobrze więc to wy możecie wsadzić gekonowi jeszcze lodówkę do terra bo ja niemam zamiaru! ,,|,,

PaWeL^
12-10-2012, 09:17
wrrrrrrrrrrrr qrcze kto tu nie umie czytac ????????

"kto powiedział że przez całą zimę ej wy też nauczcie się czytać posty"

"Czy można dietę gekona zrobić zgodnie z porami roku?? Czy w zimę można karmic do bananami i innymi owocami a jak tylko pokarzą się świerszcze to zmienić dietę na żywy pokarm?? A i czy gekon zje np Białe robaki takie jak mozna kupić w wędkarskim??"

ps. przeczytaj to kilka razy uwarznie i odpowiedz na pytanie - KTO TU NIKE UMIE CZYTAĆ ??

vida
12-10-2012, 11:10
PaWel-;DD-ja chciałam wrócić do mączniaków: ja podaję swoim geko 1 raz w tygodniu.Ostatni z kimś na czacie sie kłóciłam bo twierdził,że jaego gek po zjedzeniu mączniaków - zdechł?!-mówiłam mu że to była prawdopodobnie inna przyczyna ale on się upierał że od mączniaków!!!-moje jakos nie zdychają a dostaja je od ok. roku-co ty nato?
vida

PaWeL^
12-10-2012, 11:52
czesc

Droga Vido (nie wiem czy dobrze odmieniuje, ale tych końcówków jest jak mrófków ;) ) co ja na to ? ja na to.... mączniaki mogą spowodować zaczopowanie układu pokarmowego i śmierć gdzinki ( :( ) ale w dużych ilościach, takie znikome ilości jak 1 szt/tyg nie powinna zaszkodzic :)) tak jak juz napisalem ja podaje 1-2 co 2 tygodnie :))

"a tak na serio, u mnie gekon wogóle nie je owoców, tylko świerszcze, mączniaki (1-2 co 2 tygonie), plankton łąkowy ... much nie chce :/"

koksik
12-10-2012, 14:43
pawel ma racje zadko podawane maczniaki nie zaszkodza doroslym gekonom ale wzbogacaja diete, mlody nie nalezy podawac wogole maczniakow ze wzgledu na twardy pancerz chitynowy jtorego moga nie strawic co spowoduje tak jak pawel napisal zaczopowanie ukladu pokarmowego gada i smiesc jezeli sie szybko nie skontaktuje z wetem, a co do tej osoby z ktora rozmawialas na czacie to mozliwe ze karmil go duza iloscia maczniakow i czesto, wiec jak powiedzial ze jego gekon zdechl przez maczniaki, to jest to jak najbardziej prawdopodobne.

42d3e78f26a4b20d412==