PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!!gekon lamparci



Jasiu_B
21-10-2012, 08:00
czesc

zwaracam sie do was w pilnej sprawie mam gekona trzy tygodnie(12cm z ogonem) trzymalem go w terrarium o wielkosci 70/40 powierzchnia dna z wloknem kokosowym na dnie. Gekon bardzo duzo pije , jest aktywny nawet poluje lecz zamiast normalnego kalu spotykam pol-strawione siwrszcze!!! dzis wzielem go na rece by obejrzec go duzo dokladniej i zauwazylem plame na brzuchu(przeswietuje to z jego ukladu pokarmowego!!!) najprawdopodobniej zaczopowal mu sie uklad pokarmowy u poprzendiego wlasciciela bo juz taki byl odtad odkad go kupilem. Co mam robic????

geckonum
21-10-2012, 08:04
nie zaczopowal sie!!!!!! jak gekon jest taki maly to mu widac wnetrznosci!!!
pzoa tym kiedy dasz gekonowi swierzszcza ze skrzydelkami to oj tego nie ptrzetrawi

Jasiu_B
21-10-2012, 08:18
podaje mlodziutkie swierszcze

elyahoo
21-10-2012, 12:27
Nie martw się, to naturalne ze wszystkiego nie trawi, poza tym gdyby się zapchał to miał by kłopoty z apetytem, a w kale widział byś elementy ściółki. Aco do plamy na brzychu to mój gekan mimo że ma już jakieś 13-14 cm ja również widzę wnętrzności u mojego, po prostu widocznie młode mają delikatną skórkę na brzuchu. Pozdrówka :)
Ps. Gdybyś jednak nadal ponikował to ktoś dał mi namiar na dobrego weta: dr Janusz Lewin tel(22) 7591040 - podobno również dojeżdża do pacjęta :)

Jasiu_B
21-10-2012, 12:31
dzieki za odpowiedz
poobserwuje go pare dni jesli, podam swierszcze jezeli faktycznie cos mu jest to pojde z nim do weta

vida
23-10-2012, 11:06
Nie potrzebny żaden wet!-zaufaj mi hoduję geki lamparcie od 2 lat.Młody gek ma cieniutką skórę na brzuchu i kiedu moje były małe to pod śwatło widziałam całego świerszcza!!! Kał jaki oddaje twój gek to jak najbardziej prawidłowy kał:)Zauważ że nawet oprócz niestrawionych cześci swierscza jast także biała wydzielina, która potem twardnieje. Według mnie twój gekon jest jak najbardziej zdrowy!Zapchany gek nie oddaje kału brzuch ma gruby, nie je, a ogon mu chudnie coraz bardziej!!!

Jasiu_B
28-10-2012, 13:59
dzieki za dopwiedz;]]]]]

42d3e78f26a4b20d412==