PDA

Zobacz pełną wersję : żaróweczka dayglo



freerider
10-11-2012, 02:41
gdzie najlepiej zainstalować żarówke day glo??bo jedni mi radzili zeby poza terrarium(za szyba)a inni w srodku i teraz niewiem co wy otym sądzicie???

Hari
10-11-2012, 04:43
W srodku. Wtedy ogrzewa powietrze całą swoją powierzchnią, a do tego emitule pełne spektrum swojego promieniowania (bodajze ma UVA). Pamietaj tylko o odpowiednim zabezpieczeniu prominnika, zeby sie gad nie poparzył.

Nook
10-11-2012, 05:09
> gdzie najlepiej zainstalować żarówke day glo??bo jedni mi
> radzili zeby poza terrarium(za szyba)a inni w srodku i teraz
> niewiem co wy otym sądzicie???

jacy inni? ale to chyba oczywiste ze jak w srodku to nie będziesz musial sie martwic o ogrzewanie, na zewnątrz tez może być, tylko musialbyś zamontować jakieś kable grzewcze.
Pozatym z tego co pamiętam to jest zwykła żarówka która ma inną nazwe i kosztuje 10 razy drożej niż zwykła lustrzanka... (tak mi się wydaje, kiedyś to chyba miałem jak byłem jeszcze młody i głupi:))

freerider
11-11-2012, 03:26
ale zwykła lustrzanka niema promieniowania UVA

cornieszon
11-11-2012, 07:04
nie radzę instalować poza terrarium a tym bardziej blisko, bo mój kolega tak miał i mu pękło terrarium, pozatym co to za problem założyć wewnątrz?
Tak wogóle to nie wiem po co ci żarówka z promieniowaniem UV(chyba że to nie dla geka, bo one nie potrzebują).W każdym bądź razie, jak już kupiłeś to załóż ją w środku terra, a jak nie to możesz zaoszczędzić troche kasy i kupić zwykłą żarówkę.

freerider
11-11-2012, 09:54
przeciez to jest to samo czy zainstaluje w srodku czy na zewnatz nagrzewać sie bedzie tak samo i rownierz moze pęknąć

Hari
11-11-2012, 10:07
Nie. Przeciez nie instalujesz jej przy samej szybie!. Jezeli dasz ją od zewnątrz w takiej odleglosci zeby szko sie nie nagrzewało to to sie mija z celem bo w ogole nie nagrzeje terrarium.

freerider
12-11-2012, 06:53
mam ja na aluminiowej siatce na otworze wentylacyjnym(na 1/4 otworu) to sie nagrzewa terrarium

Sułek
12-11-2012, 10:11
Na warszawskiej Politechnice pewien zapalony i wk....ony terrarysta wykonał badania spektrum żarówek Dayglo i zwykłych lustrzanek
wynik: zarówno jedne jak i drugie (czyli wszystkie żarówki włóknowe) emitują TYLKO UVa a nie b !!!!
a to że day glo kosztuje 10 razy więcej niż zwyczajna lustrzanka lub żarówka spot w najbliższym elektrycznym jest spowodowane ceną ładnego opakowania i zabiegami marketingowymi dystrybutora tych żarówek
fakt, iż dayglo w całej Polsce są sprzedawane przez sklepikarzy - abnegatów terrarystycznych jako żarówki z uv spowodował zmiany krzywiczne i śmierć dziesiątek a może i setek zwierząt
wnioski wyciągnijcie sami......................
(kontakt do fizyka który wykonał badania - u mnie w sklepie)

Black
15-11-2012, 08:23
Masz ja od zewnetrznej?? Na siatce (blacha preferowana)? To ona prawie nic nie daje swiatla. Tylko sufit nagrzewasz:/ Strata ciepla. Podejzyj jak np w Biofi montuje http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi/terra-lamparcik-3.jpg (mam nadzieje ze Łukasz nie bedzie miec nic przciw) Kabel przepuszczsz przes otwor w siatce wetylacyjnej (musisz wywiercic) i wieszasz na kablu w srodku (od zewnetrznej np wiazesz supel na kablu). Zarowke wieszasz w oprawie glinianej z doniczki w 1/4 serokosci terra. I szklo ci nie prnie u gory, cieplo jest emitowane na dol pod prominikiem jaki i sama doniczka odbiera cieplo. Jet to dobry sprawdzony sposob i jak do tej pory jestem z niego zadowolony.

42d3e78f26a4b20d412==