PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne pytanie zastanawiająca odpowiedz



Matiik
11-11-2012, 07:02
Hhmm byłem z kumplem w sklepie zoo ja chce kupic geka lamparciego on również tyle ze wacha sie jeszcze ale nie w tym rzecz.

1.On nie ma dostępu do neta i chce wiedzieć czy : Lampart moze zamieszkać w terra 80x40x30 z żółwiem stepowym?Mi wydaje sie ze nie , a Wam??

cornieszon
11-11-2012, 07:12
geki lamparcie nie powinny być łączone z innymi gatunkami. co do żółwia stepowego to tym bardziej NIE. Zauważ że gekony prowadzą nocny tryb życia, a żółwie wydaje mi się żę raczej dzienny(nie znam się ale chyba tak jest :P )dlatego jedno by drugiemu przeszkadzało. Pozatym nie wiadaomo czy żółw by zaakceptował geka i na odwrót.

koleś
11-11-2012, 08:17
to że gekon prowadzi nocny tryb życia a żółw dzienny to jest raczej plusem przy łączeniu, lecz żółwie stepowe są dość dobrymi roznosicielami salmonellozy, która może u nich występować bezobjawowo. W jednym sklepie zoologicznym widziałem takie połączenie i wytrzymały obydwa gatunki przez długi czas, aż któś nie kupił gekonów. Lecz radze poczekać na wypowiedzi innych

koksik
12-11-2012, 16:45
to że gekon prowadzi nocny tryb życia a żółw dzienny to jest raczej plusem przy łączeniu nie masz racji, bo jak gek bedzie spal to zolw bedzie mu przeszkadzal i na odwrot jak zolw bedzie spal to gekon zrobi sobie z niego kamien grzewczy i z tego powodu zlw nie bedzie chyba happy:) wiec laczenie jaszczurek nocnych z dziennymi jest niewskazane

Trunks
13-11-2012, 05:30
żółw to nie jaszczurka :D

moim skromnym zdaniem koksik ma racje, nie łączyc i EOT

koksik
13-11-2012, 17:23
wiecie o co chodzi:) a ze zolw to nie jaszczurka to wiem:)

Black
15-11-2012, 07:25
Zolwie choruja bez objawowo co w przypadku jaszczurek moze miec nie pozadany skutek dlatego nie laczy sie zolwi z innymi gadami.
Chyba dr Jarek Zajczakowski o tym pisal jakis czas na forum.

42d3e78f26a4b20d412==