PDA

Zobacz pełną wersję : zamrożone świerszcze



czajna86
12-11-2012, 12:43
czy moge wpakować żywe świerszcze do lodówki ?zapadną w śpiączke lub coś takiego?..chodzi mi o to że te robaki zjadają się nawzajem a nie mam codziennie dostępu do sklepu zoologicznego więc kupuje pare tych robaków na tydzień...lecz zamiast 10 po 2-3 dniach okazuje się że żyje tylko połowa!a mój gek jest dośc wybredny i chce szamać tylko świerszcze :/ AJUTO

Ralf
12-11-2012, 12:53
No jeżeli mogę pomóc, to powiem tylko tyle że najlepiej je rozdziel do kilku pojemników (np. po 4 świerszcze jeżeli masz 12). To powinno pomóc. A co do "śpiączki świerszczy" to faktem jest iż nawet 20 minutowe przebywanie ów że świerszczy w zimnej lodówie spowoduje zwolnienie ich reakcji. Mi przydażyło się, że trzymałem je najdłużej coś koło godziny w lodówie i były tak zmarznięte że prawie pokrył je szron:) Lepiej nie próbować dłużej ich 3 mać w lodówce, gdyż nie wiadomo jak to się może skończyć. Pozdrawiam

piotrek
12-11-2012, 15:25
Niestety podobno umierasja. Tak przynajmniej mi dpowiedziano no takie pytanie.Sam nigdy tego doswiadczalnie nie sprawdzilem. :) No coz...

pozdrawiam
Piotrek

mysia
12-11-2012, 15:37
Ja swoje świerszcze trzymam w niewielkim pudełku i jak na razie nic im sie nie dzieje,ale wrzucam im kawałek jabłka .

Tomek Chachuła
13-11-2012, 05:19
Świerszce zjadaja sie poniewaz potrzebuja bialka. Jak dasz im jesc to pewnie bedzie lepiej. Ale zjadanie sie nawzajem to u świerszczy norma przyzwyczaisz sie.

vida
17-11-2012, 10:17
Ja mam duże geki co duzo jedzą a co za tym idzie potrzebuję dużo świerszczy.Sprawę rozwiazałam tak i nie załuję.Mam dla świerszczy osobne małe terra dno w nim jest wysypane płatkami owsianymi-które bardzo lubią a poza tym mają sałate marchewkę i jabłko lub in.-mało tego że mogę w zimie kupić od razu większą ilosć świerszczy to nie zjadaja się a i dobrze odzywiony świerszcz to zdrowie twojego geka!:)-acha takie terra dla świerszczy też trzeba od czasu do czasu spryskać.

42d3e78f26a4b20d412==