PDA

Zobacz pełną wersję : Dostatnie życie a kasa - początkujący plz help



Guma
17-11-2012, 09:36
Wiem ze potraktujecie ten post jak rzeczowe traktowanie zwierząt ale jakieś fundusze też trzeba mieć na utrzymanie. Powiedzcie co kupiliście i ile wam to razem wyszło!!! plz Chce kupić Gekona i nie wiem czy starczy kasy na jego "dostatnie" i miłe życie aby miał wszystko!!!!!

COB
17-11-2012, 11:32
no gekon to około 70-100 zł nastepnie akwarium szklane dla geka to około 150-200 z OSB wyjdzie taniej , jakies domki korzenie miseczki termomert higrometr UVB czyli wyposażenie to gdzieś 150-250 zł CZyli za około 450-500 zł powinienes dostac lamparta i terra z wyposażeniem oczywiście możesz narazie dla młodego geka kupic mniejsze terra a pozbierać kase na wiesze na przyszłosc potem wiżze sie to jeszcze z wydatkami na swierszcze chyba ze zrobisz własną hodowle swierszcz to około 30-50 gr na dzień młodemu gekowi wystarcza 3 swierszcze do tego witaminki to około 10-15 zł na miesiac. Ale warto zacząc i tak jak wspomniałem napoczątek kupić cos mniejszego a jak już bedziesz miał w domu geka to napewno nabierzesz checi do zbierania kasy na dalsze rozbudowywanie terra. Oczywiście jeżeli jest to do ciebie za drogo to nie kupuj geka zeby sie nie męczył bo to jest bez sensu. POWODZENIA

PaWeL^
17-11-2012, 11:46
czesc

COB - gdzie Ty qpujesz to wszystko ? tak drogo !!!!

gekon (młody) mój qmpel qpil za 40 zł ! ale musisz liczyc 60-80-100 zł
terra - z płyty OSB ok. do 100 zl powinienes sie wyrobic :P, szklane do 150 zł powinienes qpic
wyposażenie terra:
podłoze -kostka kokosowa, lub żwirek (średnica 1,5-2cm) - ok 20zł
kożenie - w sklepie ok. 10-15 zł (ja mam takie z jeziorka przywiezione, wygotowane w wodzie z solą i są git)
kryjówki - możesz zrobić z orzecha kokosowego (kokos ok. 1 zł), płaskich kamieni itp.
wystrój tylniej sciany (mozesz qpic gotowy lub zrobic z gipu itp.) mnie wyszło ok. 20 zl z gipsu, drobnych kamyczków i piasku terrarystycznego
kabel grzewczy (zależy jaką temp. masz w domu, ja nie stosuje) - 20 zl
żarówka (UV- zdania są podzielone jedni stosują, drudzy nie)
świerszcze (zależy od miasta z jakiego pochodzisz) cena ok. 8-10 zł za paczke powinna wystarczyc na ok. 20 dni
witaminy - 15-20 zł (ja moje qpilem niecały rok temu i jeszcze mam pół paczki)

COB
17-11-2012, 12:21
ja tak nie kupuje ale takie sa ceny czesto w hujowych sklepach

Guma
17-11-2012, 12:24
czyli wszystko sie kreci wokol 200-400z

COB
17-11-2012, 12:29
no tak mniej wiecej zalezy gdzie to chcesz kupic na giłedzie to tak sie zmmiescisz ale w sklepie jescze jakims hujowym w markecie to napewno nie

jey
17-11-2012, 12:43
ludzie ja mieszkam w opolu i uwazam ze sklep zoologiczny w markecie jest najlepszy ceny maja najnizsze w calym miescie czysciutko i git opole jest drogie ja za apartament dla geka ;) zaplaciem okolo 500 zl sam robilem z osb ale oprocz UVB jest wszysciutko wypasne witaminki kupilem vibovita aplacilem 7 zl i starczy mi napewno ponad rok ale drogo wychodzi ze swierszczami zwlaszcza ze sie zrzeraja nawzajem i zdychaja u mnie paczka ok 20 kosztuje 8 zl w miesiacu ze dwie takie sa potrzebne sam niewiem gdzie znikaja bo gekon robi czesto tygodniowe glodowki sam hoduje swierszcze ale rosna juz okolo miesiaca i sa nadal za male te co sie rozmnazaly mi pozdychaly ze starosci wiec ciagle kupuje i watpie abym kiedys doczekal sie samowystarczalnosci jak ktos moze cos poradzic w tej sprawie to bardzo prosze wiec tanio nie jest ale warto...

Guma
17-11-2012, 12:56
eee.właśnie takich problemów się boję :(

vida
18-11-2012, 01:47
Przeczytaj sobie mojego posta na posta pt.gdy swierszczy brak...W ogóle chciałam ci pogratulować rozsądku w przygotowaniach do hodowli!!! Przeważnie pi..... gówniarze najpierw kupują zwierzaka a potem zastanawiają sie skąd wziąć pieniądze na terra!Ty jesteś inny i bardzo mi się spodobało twije podejście do przyszłej hodowli a koszty budowy terra zależą od twoich zdolności(czy np. potrafisz sam zrobić kamień grzejny,czy poświęcisz czas na szukanie po lasach odpowiedniego ślicznego korzenia i.t.p.Jeszcze co do swierszczy wydatek jest tylko w zimie - wlecie chodzę na łąki i łapię koniki polne(geki je uwielbiają) a to nic nie kosztuje:)

worm
18-11-2012, 01:49
najlepiej jak teraz pojdziesz do kilku sklepow w swoim miescie i popatrzysz, podpytasz sprzedawcow. :)

Ja za terra 60 na 40 na 30 zaplacilem 180 ze szkla (wraz z mata grzewcza , taki komplet :)) tylna scianka - dmuchnalem kawalek styropianu o grubosci 5 cm z budowy obo mnie :))) powypalalem polki i oblalem gipsem i posypalem piaskeim ok 3 zl.

jakies plaskie kamienie 10zl/kg sciolka wlokno kokosowe 10zl wystarcza na dlugo.

oswietlenie we wlasnym zakresie :)

i to najwazniejsze rzeczy :)

pozdrawiam

Lucky
18-11-2012, 05:26
180zł!!!!!??? Ja za takie: 100x50x50 dalem 230zł

PaWeL^
18-11-2012, 05:48
czesc

ja za takie terra tylko o 10 cm krutsze (50/30/40) zapłaciłem 95 zl w sklepie :))

worm
18-11-2012, 08:49
same terrarium ok 100 i mata grzewcza, a one nie sa tranie (niestety) :)

ale lepsze od kabla, bo nie trzeba ich niczym przykrywac, (kafelki itp.) zwierz jej nie wykopie :)


pozdrwiam

Guma
18-11-2012, 10:43
jesli chodzi o lapanie na lace to mam az za duzo terenow:) a chodzic po lesie tez lubie i sporo rzeczy bym znalazl. Mam wszystko na miejscu:) dzieki za wytknięcie mi zdrowego rozsądku :))))))

42d3e78f26a4b20d412==