PDA

Zobacz pełną wersję : mlody lampart i jego nowy dom



nosens
23-11-2012, 03:16
Witam!!!Dostalem mlodego gekona,ma zaledwie 8 cm,w terrarium jest 3 dzien.Wiem ze moze to byc okres aklimatyzacji,jednak martwi mnie to ze maluch nie chce jesc.Kiedy wpuszczam mu swierszcza prosto pod nos,zachowuje sie jakby go nie widzial,a swierszcz szybko umyka w szparki miedzy podlozem(mam kostke kokosowa).Pojawiaja sie pytania...czy pozniej bedzie szybciej reagowal,i nie bedzie mial problemu z polowaniem?Czy moze zrobic dla niego mniejsze terrarium i zmienic podloze?A moze karmic go z reki(jednak gdy probowalem,zaczal syczec i o malo zawalu nie dostalem:) )z gory dziekuje za kazda odpowiedz

pozdrawiam

Ilidan
23-11-2012, 03:26
ja bym polecal na razie sa podloze reczniki papierowe...male sa nie ufne dlatego sycza nie probuj go dotykac bo on sie biedzie bardziej denerwowal niz ty...a jak duzy byl ten swierszcz powinien byc taki dlugi jak glowa lamparta ale podobno lepsze do karmienia malcow sa muszki owocowki jak nie to nieech mnie ktos sprostije

vida
24-11-2012, 08:32
Nie masz się na razie co martwić moje geki aklimatyzowały się w terra 2 tygodnie-gekony nie lubią zmian i jakiekolwiek noe warunki bardzo je stresują ale kiedy sie przekonają że nic in nie grozi to zaczynają normalnie egzystować. W żadnym wypadku nie ucz swojego gekona jesć z ręki!!!! Już ktos na forum mówił o tym że przyzwyczaił zwierzaka do jedzenia z ręki i w ten sposób pozbawił gop radosci z polowania a zresztą co będzie ja gekon będzie musiał zostać sam przez dłuzszy czas? Wątpię aby sąsiadka podlewająca w domu kwiaty chciała go karmić z ręki:D
Jeśli masz duże terra to wrzuć mu po prostu parę świrszczy (małych) a na pewno jakiegoś złapie-powodzenia!

nosens
25-11-2012, 15:11
Dziekuje vida,stalo sie tak jak napisalas,maluch jusz je;]podrzucilem mu swierszcza w witaminkach i szybciutko nim zawladnal;]jeszcze raz dzieki noomsens

42d3e78f26a4b20d412==