PDA

Zobacz pełną wersję : dzialka a gekon



worm
04-12-2012, 11:01
w wakacje planuje wyjazd na dzialke i musze zabrac ze soba geka. i teraz tak: na co musze uwazac na dzialce, czy gekonowi nic sie nie stanie jak terrarium bedzie stalo caly czas na dworze (procz nocy) w pelnym sloncu? i tak dalej...

pytam teraz bo zawsze lepiej wiedziec wszystko wczesniej niz pozniej plakac :)

Desmond
04-12-2012, 11:36
Jesli masz mozliwosc to ustaw terrarium tak aby polowa stala w cieniu a reszta sloncu, ewentualnie zrob "lampiemu" duuuzo kryjowek :p

Ja chodowalem te gekony i czesto bralem je do ogrodka....

Hari
04-12-2012, 11:44
Jezeli w wakacje wystawisz terrarium na słonce to ugotujesz gekona.

ZakkWYLDE
04-12-2012, 11:56
Dr. Robert trzymał tak kiedyś kameleony,jego spytaj jak to zrobić,a nie lepiej coś pokroju klatki?(nie wiem,ale wydaje mi się lepsza bo tam się zwierzak nie ugotuje;/)

Kiedyś żółwiom urosną skrzydła :P:P:P:P

PaWeL^
04-12-2012, 12:44
czesc

nie polecam, trzymania gekonów latem na dworze w terra, odradzam równiez klatke ! najlepie niech terra stoi w domku, w bezpiecznym miejscu, masz wtedy pewnosc, ze gekon przypadkowo się nie "ugotuje" w terra, nie zwieje z klatki, nie zostanie zaatakowany przez koty itp. !!

worm
05-12-2012, 12:59
interesuje mnie glownie promieniowanie sloneczne bo nie posiadam swietlowki UV. :)

PaWeL^
05-12-2012, 13:36
Worm, jeżeli interesuje Cię promieniowanie świetlne to:
-terra tu nic nie da bo szklo nie przepuszcza promieni UV
-lepiej weź swojego geka na kilka chwil na rękach :)) ok. 30 min (mozesz troche dłużej), uwarzaj, zeby Ci nie zwiał :P i staraj go nie wystawiac w samo poludnie :))

ZakkWYLDE
07-12-2012, 05:08
albo zrób mu jakąś miniwoliere,w każdym bądź razie słońce jest bardo dobre dla zwierzaków,nie zgadzam się z tym co p[iszesz PaWeL^ w poprzednim poscie

worm
07-12-2012, 09:39
no wlasnie taki mam pomysl :) by troszke sloneczka zebral :)

PaWeL^
07-12-2012, 11:46
ZakkWYLDE - a czym tu sie nie zgadzac ? moze to nie prawda, ze szkło nie przepuszcza promieni UV ? to ze gekon moze zwiac ? ze lepiej go nie wystawiac w samo poludnie ?

ps. jeżeli chcesz robic miniwoliere to:
-pamiętaj, ze gekon jest dosyc maly i moze zwiac
-weź pod uwagę niebezpieczeństwo z strony innych zwierząt
-gekon - gadzina noca, musi miec jakies kryjówki, nie możesz go na sile zostawiac na słońcu !!

ZakkWYLDE
08-12-2012, 03:22
aaaaaaj całkiem nie o to mi chodziło-o właściwościach szkła wiem doskonale,nie zgadzam się z tym żeby gad całe życie spędził w terrarium-mój żół praktycznie całe wakacje spędza na działce,a myśle jakby i agamke i gekony na balkonie trzymać,ale nie wiem jak z tą klatką-dla agamy.

42d3e78f26a4b20d412==