PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!! Łączenie gekonów



jey
08-12-2012, 03:33
kupilem przed chwila samiczke ma jakies 14 /15 cm i chce ja polaczyc z samcem ok 18 cm jak ja wsadzilem do terra zaatakowal ja i chcial zgwalcic wiec je rozdzielilem bo wygladalo to tak ze mogl jej zrobic krzywde teraz trzymam ja w pudelku bo nie mam drugiego terra.... prosze poradzcie cos

PaWeL^
08-12-2012, 04:13
czesc

z tego co wiem, to lepiej qpowac samiczke większą od samca, ale...
samiec moze dobierac sie do samiczki a ta jest jeszcze za mloda na składanie jaj :( spróbuj jeszcze raz wpuścic samiczke na spokojnie obserwuj czy samiec nie będzie jej nic robil, jeżeli to nie poskutkuje to jedynie pozostało oddzielenie ich od siebie do czasu, az samiczka podrośnie :/

jey
08-12-2012, 04:44
tak wlasnie zrobilem wyeksmitowalem swierszcze i wsadzilem mniejsze akwarium do terrarium troche male jest ale mam nadzieje ze nie na dlugo, alez bylem w szoku jak sie rzucil na nia glaskalem go po pyszczku gilgotalem:D a ten nic az mu fujarka stanela:D:D:D a jak poscil polowal na moja reke chcial mnie dziabnac:P tak na przyszlosc co zrobic zeby poscil ja z uwiezi??

jey
09-12-2012, 13:30
trzymam teraz samiczke w akwarium 40x20 :( zal mi jej , niewiem co robic czy probowac je laczyc czy nie czy dac jej sie zaaklimatyzowac w tym ciasnym akwarium czy to nie ma sensu, dzis znowu je zkonfrontowalem i tym rzem o dziwo samiczka pobiegla do niego on ja ciach za noge potem za brzuch ona tez chciala go ciachnac ale rozdzielilem jeprosze poradzcie cos dzis zmierzylem je na dlugosc on ma 19 cm ona jakies 2 moze 3 cm mniej ale jest duzo szczuplejsza i witka jak to kobiety :/

jey
10-12-2012, 11:42
dzis zauwazylem mala ranke na pyszczku samca i to ze sie obciera o sciane jakby mial wylinke mimo ze jej nie ma dlaczego?? czy to dlatego ze samica jest na jego terytoeium boje sie o niego prosze pomozcie mi ;(

PaWeL^
10-12-2012, 12:57
hmmmmmmm napisz do Pana Jarka co z tym pyszczkiem, czym go przemyc itp. ! jakiej masz wielkości terra dal samca ? jeżeli masz je dosyć duże, to mozesz je przedzielic :))

grk
10-12-2012, 13:29
Kim jest wspomniany wyzej Pan Jarek?

zolax
10-12-2012, 14:16
Czesc
grk: http://terrarium.com.pl/weterynarz/
jey: ja kiedys ranke gekonowi odkazalem jodyna i sie zagoila

PaWeL^
10-12-2012, 14:27
Grk - to Pan Jarek Zajączkowski - wspaniały człowiek - weterynarz, który chętnie udziela wskazówek dotyczących gadziorow (jakie leki, rozpoznawanie chorób [nie zawsze da sie przez neta] itp.) :))

jey
13-12-2012, 13:26
dzis znowu probowalem je polaczyc i znowu sie rzucil na nia i zacza ja gryzc , wiem ze takie sa ich zachowania godowe ale ona chciala uciec wiec bojac sie znow je rozdzielilem :( prosze poradzcie cos bo niewiem czy powinienem je zostawic i dac sie gryzc...

PaWeL^
13-12-2012, 13:52
musisz je rozdzielic !! 2 osobne terra, lub jedno duże przedzielone na 2 częsci !!

jey
14-12-2012, 06:14
moze ktos mi udzieli wkoncu fachowej porady,Pawel czemu odrazu piszesz ze musze je rozdzielic?? ja chce sie dowiedziec kiedy seks przestaje byc seksem a zaczyna sie przemocą i co robic zeby je polaczyc ze soba bo na dwa terra sobie nie moge pozwolic a rozdzielanie terra nie wchodzi w gre predzej sprzedam samiczke i kupie inna bo chce zeby gekony zyly razem i sie rozmnazaly

Amatorek
14-12-2012, 08:04
Jeśli byś ja sprzedawał to jestem chętny....kupie ją za 70zl-80zl..jakby co to sie zglos do mnie...

PaWeL^
14-12-2012, 08:49
Jey - "Pawel czemu odrazu piszesz ze musze je rozdzielic??" - piszesz, ze sie atakują wzajemnie to pisze ze masz je rozdzielić bo tylko sobie krzywdę zrobią !! nie zawsze geki umią się do siebie przyzwyczaić, czasami umią, ale trwa to długo i jest bolesne dla geków !! kiedys dopuściłem samca (od qmpla) do mojej samicy ! niestety tamten samiec jest jakis inny (moze pedał) bo gdy moja samiczka sie do niego zblizała on ją atakowal :/ dlatego jak najszybciej je rozdzieliłem, bo nie mogłem na to paczec jak moja samiczka jest gryziona :/

ps. moze po dłuższym czasie Twoje geki sie do siebie przyzwyczają, ale musisz je pilnować i nie dopuścić do tego aby jeden z gekow odniusł rany !

jey
14-12-2012, 08:56
ciezko jest mi tu okreslic czy robia sobie krzywde bo nieznam ich zachowan godowych wiem jedynie ze lapie ja za szyje i ok on ja lapie czasem za ogon czasem za reke ale wkoncu dochodzi do szyi i zaczyna sie szamotanina widac ze chce ja stuknac ale mu nie wychodzi albo za malo czasu im daje ostatni raz przerwalem im bo myslalem ze zranil ja w bok ale to byla zchodzaca wylinka jak sie pozniej okazalo:P mam dalej probowac a jak tak to co jaki czas? i powiedzcie mi jak zachowuje sie samiczka gdy jest gotowa na stosunek / oczywiscie samiczka gekona lamparciego:D/ czy jest ulegla czy sie szamota, koksik ty masz chyba parke prosze napisz mi cos...

PaWeL^
14-12-2012, 10:10
oooo to zmienia całkowicie rzecz, ponieważ u mnie byla inna sprawa bo samiec nie łapał ją za kark, tylko w momęcie gdy ona sie do niego zblizyła atakowal ją w bok, glowe itp. (tak jak gdyby żucał sie na ofiarę), myśle, ze poczekaj do wieczorka i dopuść je do siebie :))) wlącz czerwoną zarówke i obserwuj (nie za blisko terra), u geków wygląda to troche brutalnie (ponieważ samiec przytrzymuje sobie samice, łapiąc ją za kark), ale pilnuj, zeby żadnemu z geków nie zrobiła sie krzywda :d

koksik
15-12-2012, 01:54
jey sluchaj ja mam nie parke tylko 4 samice i samca:)a wracajac do tematu, to najlepiej je rozlacz, poniewaz, to co opisujesz wyglada wlasnie za zachowania godowe, samiec byl jakis czas sam i teraz jak zobaczyl samice ma na nia chetke, a jak sam widzisz samica nie ma na to ochoty, jezeli je zostawisz razem i w jakims ciemnym kacie samice ja puknie wbrew jej zgodzie co sie nie powinno zdarzyc, to mozesz miec problemy, bo samica jest jeszcze za mloda i nie poradzi sobie ze zniesieniem jajek, wiec oddziel je od siebie i daj troche podrosnac samicy. druga mozliwosc to mozesz ja zostawic w terra, tylko ze wtedy ona bedzie caly czas atakowana przez samca i nie bedzie miala chwili spokoju, bo on bedzie na nia czychal, ja mialem podobna sytuacje u siebie, tylko ze ja mialem samice(20cm) pol roku i dokupilem jej samca i jakies 15 min po wpuszczeniu samca doszlo do kopulacji, po 3 tygodniach pokazaly sie jajka. rob jak chcesz, ja bym je oddzielil
pozdro

jey
15-12-2012, 12:54
chyba zaryzykuje przeciez w naturze mogloby dojsc do takiej sytuacji mam nadzieje ze nic jej nie bedzie

jey
15-12-2012, 13:16
chcialem ja dac do samca ale jak zobaczylem jej mine to zaraz wyciągnąlem :D miala oczy jakby do gazu szla, zmierzylem ja ma ok 17 cm trzymam ja w akwarium 40x20 wewnatrz duzego terra i zal mi jej wogule nie wychodzi z kryjowki zreszta nie dziwie sie bo gdzie mialaby isc :P ale apetyt jej dopisuje jest grubiutka i sliczna

jey
20-12-2012, 14:15
sa juz razem nawet leza na jednej polce skalnej teraz oczywiscie w rozsadnym dystansie, samiec czasem przychodzi do samiczki na podryw ale ta go przegania i znowu jest bloga sielanka...

metoda7
16-01-2013, 13:44
halo

metoda7
16-01-2013, 13:44
ppppp

42d3e78f26a4b20d412==