PDA

Zobacz pełną wersję : Branie gekona na rece



FiGo
08-12-2012, 06:05
HEJ !!!
Czy zbyt czeste branie gekona na ręce może czymś mu zaszkodzić ??? Ja wiem ze niepowinno sie brać gekona jak chomika bo to zwierze terraryjne ale moi bracia go co chwile biorą

Paweł

farmer
08-12-2012, 06:44
oczywiscie ze moze zaszkodzic... to jest delikatne i malutkie zwierze... zaczynajac od stersu a konczac na zmarznieciu geka... to nie jest brodata ze w lecie doroslego osobnik amozesz brac do ogrodu lub na lake.... ani legwan ze moze latac po mieszkaniu (tak jak niektorzy robia)... watpie zeby twoji bracia wiedzieli jak obchodzi sie z egzotycznym zwierzeciem.... najlepiej kup i zaloz taka klutkie na szyby (w biofilu jest dostepna, ale w sklepach tez mozna znalesc) by twoi bracia mieli ograniczony dostep do jaszczurki....

PaWeL^
08-12-2012, 07:40
czesc

tak jak napisal Farmer - zbyt częste branie geka na rece moze zaszkodzic, lecz rzadkie, wieczorne wypady poza terra nie powinny mu zaszkodzic (nalezy pamiętac o tym aby nie brac geka na sile, tylko np. otworzyc drzwiczki i czekac, az sam wyjdzie na lape :P) należy pamiętac o tym aby:
-temp. w terra i temp. po za tera nie moze miec zbytnio duzej różnicy
-gekon nie moze przebywac zbyt długo po za terra (aby sie nie wychlodzil)
-gekon moze zwiąc (;d)
-gekon moze sie uszkodzic (np. spasc z rąk)

ps. ile lat mają Twoi bracia ? jeżeli nie są zbytnio mali to myśle, ze można im wytłumaczyc, ze gekon to nie zabawka, w przeciwnym razie taj jak zalecil Farmer - zamek do terra :)))

FiGo
08-12-2012, 23:47
HEJ !!!
No moi bracia są starsi odemnie :D

manter
09-12-2012, 01:25
witam
mój gek to strasznie lubi na rece siedziec!!! 2 dni temu dolewalem mu wody to skubany sie rozpedzil przez polowe terra i z odleglosci 15 cm wskoczyl mi na reke!! chyba sie oswoił i to za bardzo:-)

nokeg
09-12-2012, 03:59
moja gekonica sie wemnie zakochała:-) ostatnio brałem ją pod wieczór na jakieś 2-3 minutki na rece przez ok tydzień tak, i taraz siedzi przyklejona do szyby jak mnie widzi, a szkoda mi jej jak tak fajnie sie na mnie patrzy, ale ograniczam brani jej na ręko do 1 razu na dzień-dwa

PaWeL^
09-12-2012, 08:13
FiGo jeżeli Twoi bracia są starsi to powinni zrozumiec :))

42d3e78f26a4b20d412==