PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon dla początkującej



Chiloschista
13-12-2012, 10:56
Witam.

Szukam gekona, spokojnego, łatwego w hodowli, słowem odpowiedniego dla początkującej. Mam niewiele miejsca do zaoferowania, a mianowicie akwarium 60x30x40, czy to wystarczy? Czy do oświetlania wystarczy świetlówka 16w. Czy zamątować promiennik ciepła? Czy w takim akwarium ma być bajorko z wodą? Jaka ma panować wilgotność powietrza? Czy trudno podołać wymaganiom gekonów i czy można je z powodzeniem trzymać i oswajać (oczywiście nie tak jak kota, czy psa) przez wiele lat?

Pozdrawiam serdecznie,
Marta

Sm0k3D
13-12-2012, 11:51
moze by sie przeczytalo opis??....

dante
13-12-2012, 12:39
http://switult.webpark.pl/#

PaWeL^
13-12-2012, 13:51
masakra !!!!!!

po pierwsze - akwarium nie nadaje sie dla gadzinek - jeżeli chcesz trzymac sobie geka to najpierw qp sobie terrarium !
po drugie - gekon lamparci jest dobry na początek
po trzecie - (jeżeli zdecydujesz sie na lamparta) to oświetlenie nie musi byc mocne, ogrzewanie, zależne od temp. panującej w Twoim domu, bajorko - wykluczone - maly pojemniczek z wodą :]
po czwarte - geki nie są trudne w utrzymaniu i nie powinny sprawiać problemów, gdy zapewni się im odpowiednie warunki (pożywnienie, temp, wilgotność, witaminy, terra itp.)
po piąte - oswoić ? hmmm wiadomo, ze gekon to nie pies, mozna go do siebie przyzwyczaić, oswoić, ale nie można za dużo od nich wymagac :p

MareQ
13-12-2012, 15:00
ona tylko grzecznie zadała pytanie, nie musicie odrazu tak reagować... Zauważcie że ona ma TYLKO 13 lat. Zapewne chciała zasięgnąć rady 'expertów' a tym czasem wyszło na to że to tylko banda amatorów. Chłopaki, nie obraźcie sie, ale troszke szacunku dla młodszych, początkujących terrarystów. Przypomnijcie sobie jak WY zaczynaliście. Wiem że teraz to już nie pamiętacie ile głupich i bezsensownych pytań zadaliście, co wtedy wkurzało 'starszyznę'. Teraz sami nią jesteście, więc tym bardziej sie dziwie...

Chiloschista - jeżeli chcesz już koniecznie zajmować się terrarystyką to musisz odróżniać pojęcia akwarium i terrarium :) Zasada prosta: ryby (względnie chomiki;) ) trzyma sie w akwarium, natomiast gady - w terrarium. Gekon lamparci jest jak najbardziej odpowiedni dla początkujących. Tylko musisz pamiętać, że trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Proponuję Ci przejrzeć opis tego zwierzaka zarówno ten, znajdujący sie na tym serwisie jak i opis znajdujący sie na serwisie http://www.terrarystyka.com.pl

Sm0k3D
14-12-2012, 08:59
Hmmm, ja trzymam geka od roku w akwarium, z wentylacja i przykrytym firanka i szyba, 0 plesni, dobra wilgosnosc, wszystko jest spoko, ja mam TYLKO 13lat i bede mial juz za tydzien 2 gada,a jednego trzymam na wlasnych kosztach, bez niczyjej pomocy, od roku i zwierzak jest zdrowy i silny :)

koksik
14-12-2012, 12:08
nie ma sie czym chwalic, ze trzymasz w akrawium:(

PaWeL^
14-12-2012, 12:18
zgadzam sie z Koksikiem :)

Lazer
16-12-2012, 03:13
w akwarium to się trzyma rybki:)

geckonum
21-12-2012, 13:49
aley moyna oswoic gekona chocby jak kota, zaden problem, kiedys pisala tu dziewczyna co sie od gekona nie moze odpedzic, jak tylko przechodzila obok terarr to on od razu przyklejal lepek do szyby

jey
21-12-2012, 15:21
gekony sa zajebiste najlepiej jak sie przychodzi do domu najebany i gapi sie w terra myslac ale zajebisty kosmita w moim domu hahahaha

RAF_AL
22-12-2012, 02:30
I moze teraz ty bys przeczytal opis? W opisie wyraznie pisze ze trzyma sie w terrarium a nie akwarium Sm0k3D. Popieram koksika :D

black_jack
22-01-2013, 04:21
Ja popieram w 100% Marq'a. Sam mam 13 lat i dopiero co zaczynam, ale przed kupnem chce się dowiedzieć jak najwięcej, żeby Gekonkowi było dobrze :-)

42d3e78f26a4b20d412==