PDA

Zobacz pełną wersję : Co lepsze?



ladyone
16-12-2012, 10:50
..Piasek, włukno kokosowe, żwirek, torf ? niewiem co wybrać dla gekuńka chciałabym piasek ale słuszałam że nienallepszy czy to prawda?
jakie najlepsze ogrzewanie ? czy terra może być otwierane od góry ? ( to raczej idiotyczne pytanie)

Double
16-12-2012, 10:55
masz pod postem napisane ze hodujesz gekony, weza i legwana, w twoim opisie jest zolw , waz i legwan... no ale niewazne. na dwa pierwsze pytania masz kilkadziesiat odpowiedzi w forum - to jedno z najczestszych pytan, wystarczy sie ruszyc i poszukac. co do otwarcia z gory - nie. gdy otwierasz terrarium od gory i wkladasz tam reke zebyc cos zrobic, zwierze odbiera twoja dlon jako drapieznika i bardzo sie wtedy stresuje.

PaWeL^
16-12-2012, 11:33
czesc

z wymienionych przez Ciebie nadaje się: żwirek (musi byc odpowiednio duży), włókno kokosowe (lepsze chipsy), torf i piasek odpada :/ a o otwieraniu od góry napisala Ci juz Double :))

FiGo
16-12-2012, 23:35
HEJ !!!
Najlepszy by był żwirek , ale moze tesh być torf . ogrzewanie najlepiej za pomocą kabla grzewczgo albo maty grzewczej + żarówka 40 W zeby u gekona panowała odpowiednia temp. . otwieranie z góry to jush zależy od Ciebie

Pozdr. Paweł

wienio
17-12-2012, 04:47
FiGo torf NIE może być stosowany jako podłoże w suchym terrarium, a co do otwierania z góry też NIE może być z przyczyn wymienionych w postach wyżej.
Zamiast dawać takie rady poczytaj sobie więcej na ten temat

Kobra
17-12-2012, 08:45
Ja mam w terra z gekami torf ze żwirkiem i sam żwir tak mi poradził prawdziwy fachowiec (Sułek)a według mnie on się na tym troche znam a podgrzewam kamieniem grzewczym i moje terra jest otwierane od góry moje geki są do tego przyzwyczajone że biore je z góry ani się nie boją ani nie stresują

koksik
17-12-2012, 09:32
a skad wiesz ze gekon sie nie stresuje, mowil ci to?? Figo a co do twoich rad, to zanim zaczniejsz je dawac poczytaj troche :) trof nie moze byc stosowany poniewaz po wyschnieciu pyli a to nie jest zdrowe dla geka, po drugie jaka widzisz roznice miedzy piaskiem a torfem, chodzi mi oczywiscie o wielkosc, zarowno pisek jak i torf gekon moze zjesc, dlatego najlepsze bedzie podloze z chipsu kokosowego albo duzego zwirku

Krzysztof.W
17-12-2012, 12:31
Słyszeliście o KERMAZYCIE , są to ceramiczne kuleczki, lub wałeczki, w zależności od producenta. Ja polecam keramzyt o średnicy od 10mm, są różne kolory piaskowy, ceglany, szary. Kupić go można np. w OBI, lub w sklepach i centrach ogrodniczych.
Ten materiał świetnie nadaje się na podłoże dla jaszczurek sucholubnych, jest dosyć trwały i lekki, nadaje się do wielokrotnego użytku , oczywiście po przepłókaniu.
No i można go mieszać np. z włóknem kokosowym, wtedy użyć go można jako podłoże dla węży i innych jaszczurek.

Polecam go ponieważ sam zastosowałem już dawno takie podłoże u niektórych moich zwierząt.

mordd
17-12-2012, 12:38
To będzie kontrowersyjne:) ja dla węży używam włókna zmieszanego ze żwirkiem dla kota - to jest właśnie drobny keramzyt. Jego odpowiednikiem jest podłoże dla roślin "Seramis", ale ten jest o wiele tańszy. Firma "Amigo" - w czerwonych opakowaniach (jest kilka różnych tej firmy). Po kupieniu śmierdzi nieziemsko bo nasączany jest jakimiś pachnidłami więc wymaga sporo roboty przy oczyszczeniu, ale potem jest trwały i można go łatwo myć i dezynfekować. Tak więc mającym czas polecam..... Prawdopodobnie dla gekona będzie za drobne, ale dla węży niezłe. A jeśli chodzi o keramzyt to w większości sklepów jako podłoże dla roślin sprzedawany jest keramzyt budowlany - jest BRUDNY i TOKSYCZNY!!!!! Nie nadaje się ani dla roślin ani tym bardziej dla zwierząt. Mam na myśli polskiej produkcji, sprzedawany między innymi w sieci OBI. Tego nie kupujcie, lepiej odrobinę dopłacić......

Hari
17-12-2012, 12:44
Keramzyt, a nie kermazyt :) Zastanawialem sie nad tym, ale wg. mnie jest to nieestetyczne.

mordd
17-12-2012, 12:50
Rozwinę to, bo może komuś się przyda. Produkcja keramzytu polega na wysokotemperaturowym spalaniu gliny zmieszanej z tłuszczem i wodą. Te, które przeznaczone są dla roślin lub zwierząt zawierają tłuszcze roślinne, produkcja keramzytu budowlanego jest jednocześnie metodą utylizacji przepracowanych olejów i smarów - cały ten syf pozostaje w produkcie końcowym. Tak więc radzę kupno dowolnych, ale przeznaczonych dla żywych organizmów. Metoda pakowania w torebki keramzytu budowlanego powinna być karana....jest jednak tania więc powszechna. Seramis jest drogi, ale jest wielokrotnego użytku - łatwo go umyć, wyprażyć lub wygotować. Ma wieloletnią trwałość.

42d3e78f26a4b20d412==