PDA

Zobacz pełną wersję : śpiące gekony



Emoman
18-12-2012, 10:48
Od niedawna, bo od jakiegoś tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem gekonów- samca leśnego i samicy lamparcicy. Wszystko jest ok, wyglądają zdrowo, gdyby nie fakt, że ciągle śpią, bardzo rzadko poruszają się po terra i co najważniejsze NIE CHCĄ JEŚĆ. Wiem że muszą się zaaklimatyzować, no ale żeby nawet jednego świerszcza nie chciały upolować? Czy to jest normalne? Ile to jeszcze potrwa? Kiedy wreszcie będą aktywne? Leśniczy to wogóle wszedł do kokosa, przyczepił się do góry nogami i się obraził na cały świat.

Hari
18-12-2012, 10:57
Napewno chodzą wiecej kiedy Ty spisz. Daj im jeszcze czas na zaaklimatyzowanie się. Co do jedzenia: W jakim wieku jest gekon? Moze jeszcze potrzebuje czasu. Do tego jezeli wiesz, ze nie jest chory, nie chudnie, a mimo to nie je, to nie ma sie czym przejmować. Moj gekon nie je od trzech miesięcy i sie tym nie przejmuje - robi sobie post (ale ja wiem, ze to jest jego jedyna przyczyna niejedzenia).
Wez pod uwage tez fakt, ze jest zima. W zime czesto gadziny sa bardziej ospałe.
Konkluzja: Daj mu jeszcze pare dni spokoju. Patrz czy sie wyproznia, czy nie chudnie i badz cierpliwy.

PaWeL^
18-12-2012, 11:56
czesc

te geki są w jednym terra ? w sumie to (jeżeli są w 1 terra) ja bym ich nie łączył :/

Emoman
18-12-2012, 12:10
gekony są już dorosłe

Hari
18-12-2012, 12:10
Własnie. Ja od razu zalozylem (mam nadzieje, ze słusznie) ze są trzymane osobno.

Emoman
18-12-2012, 12:12
Są w jednym terra, mają podobne wymagania bo oba te gatunki są suchoubne, raczej sie lubią i nie przeszkadzaja sobie.

MataManX
18-12-2012, 12:40
nie powinno się łączyć gatunków najlepiej by było jakbyś je rodzielił bo nawet jak mają podobne wymagania to moga być dla siebie dużym czynnikiem stresogennym

ziu
18-12-2012, 12:41
Podobnie mam tylko ze ja mam od soboty geka lamparciego i jest podobnie siedzi w norce i spi nie je swierszczy zjadl chyba 2 maczniaki i tez mnie to troche denerwoje bo chcialbym aby chcadzal jestem niecieprliwy :)) ale poczekam. A fakt ze jasczorki sa ospale w zime takie anolisy b zywe jasczorki w zime tak samo siedza na listach i chetnie by sie nie ruszyaly zchodza tylko po swierszczyki wiec mysle ze nie ma co sie martwic i trzeba cierpliwie czekac :)))


Pozdrawiam

PaWeL^
18-12-2012, 13:24
hmmmmmm, czy mają podobne warunki ? można by się kłucic bo wedłóg mnie nie całkiem mają podonych warunki, (wogóle jestem przeciwny łączeniu gatunków)
P.Bibroni - mniejszy, delikatniejszy, troche większa wilgotność !!

mysia
18-12-2012, 15:25
Ja leśnego kupiłam na giełdzie w Świetochłowicach i niestety nadal rzadko go widuje, wydaje mi się ,ze leśne są po prostu bardzo płochliwe.Oczywiscie mogę się mylic ,bo to mój pierwszy gekon.Natomiast na brak apetytu mojego geka nie mogę narzekać.

42d3e78f26a4b20d412==