PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawa jest poważna! :(



Paweł J.
22-12-2012, 05:35
Dostałem na przechowanie 2 gekoniki lamparcie, na tydzień... Jeden jest śliczny , gruby ogon itp, natomiast ten drugi zupełne przeciwieństwo, wgląda jak z oświencimia :( Co mam robić? Próbować karmić przymusowo, nie chce żeby zdechł! :( Jest on cały chudzy ma łapki jak zapałki. Jeśli chodzi o wiek to nie jestem pewien, ale jest pocętkowany więc troszkę już żyje.. pomocy co robić??

Amatorek
22-12-2012, 05:44
a ten chudy sam nie chce jeść?Jeśli nie to chyba zostaje ci tylko przymus.....

Double
22-12-2012, 07:49
jeeeezuuu amatorek, sie zastanow co piszesz - wiesz w ogole jak wyglada karmienie przymusowe o jaszczurek?! paweł, upewnij sie czy ten maly nie jest zarobaczony - poza tym od kogo go masz, skoro piszesz ze na przechowanie? moze to tez wynikac z tego ze wiekszy terroryzuje malego i nie pozwala mu jesc. sprobuj odzielic malego i obserwowac go przez jakis czas zapewniajac mu jak najlepsze warunki.wyciagnij jak najwiecej informacji od jego poprzedniego wlasciciela o jego wczesniejszej kondycji i jak go hodowal, i daj znac

Paweł J.
22-12-2012, 08:22
hmm no dostalem go na tydzien, ale jak go zobaczylem to az sie przerazilem... to sa dwie samiczki. a chodowal je raczej amator ktory bardziej je kupil dla dzieci ... ;[ wiecie jak to jest... zachcianka! :( nigdy nie robilem przymusowego ale boje sie ze biedak padnie chociaz nie jest moj! :( jak patrze to zarobaczony raczej nie jest... ale jest taki osowialy caly czas ma oczka zamkniete taka chuda bidulka :( az moja mama powiedziala ze nawet nie chce na niego patrzec!! jutro sprobuje nakarmic go swierzymi swierszczami, jeszcze napsze! dzieki i pozdrawiam!

MataManX
22-12-2012, 09:09
dziwne że na oko stwierdzasz ze zarobaczony nie jest jak wszystkie obiawy które podajesz na to wskazują

Paweł J.
22-12-2012, 11:29
wiec jakie sa jeszcze objawy zarobaczenia, i jak je leczyc?

MataManX
22-12-2012, 11:44
ogólne osłabienie , wychudzenie, osowiałe zachowanie ale stwierdzić to można na 100% tylko przez badanie kalu leczenie jest podobne do odrobaczania u innych zwierząt

42d3e78f26a4b20d412==