PDA

Zobacz pełną wersję : Reakcja na mysz-obiecałam



vida
28-12-2012, 03:37
Hej:) Pytałam was kiedyś jakie były reakcje waszych geków kiedy poraz pierwszy dostały noworodka mysiego i obiecałam opisać reakcję moich. Więc sie przełamałam i zakupiłam noworodka. Był już znacznych rozmiarów-większy od głowy geka.Kiedy go włożyłam do terra i tylko lekko się poruszył to Bekon(samiec) nie czekał nawet sekundy z wrażenia aż prawie podskoczył:), następnie (co mnie bardzo zaskoczyło) złapał myszkę za gardło, udusił ją a następnie połknął w całości! W pewnym momencie jego gardło było grubości brzucha:) Bekon po takim żarełku był okropnie zadowolony-oblizywał się przez godzinę.Chyba mu smakowało nie?

Emoman
28-12-2012, 07:41
No to nieźle, oby dalej miał taki apetyt. W jakim wieku jest Twój gek?

vida
29-12-2012, 12:06
2 lata a zarłok z niego okropny wyobraź sobie, że myslałam że mu to starczy na tydzień a on juz nastepnego dnia wyżarł Bekonicy wszystkie świerszcze:)

RAF_AL
29-12-2012, 12:08
Moj gek jest narazie za mlody na oseska to chcialem mu dac mandarynke, polizal i poszedl :(

vida
30-12-2012, 03:00
Ja tez próbowałam z owocami ale to niestety gady typowo miesożerne;)

EKOLOGRP
31-12-2012, 12:45
O takiej reakcji gekona lamparciego nie słyszałem. To ciekawe, że najpierw dusił, a potem połknoł nigdy czegos takiego nie oberwowałem. Dobre.

Pozdrawiam
EKOLOG

Tom2szek
02-01-2013, 11:14
a u mnie jest taka sytuacja, że mam w tej chwili troche kłopoty z pokarmem :( w zoologicznym facet wyciął mi wała :-/ bo mial mi przywiesc swierszcze i ciagle nieprzywozil i w ten oto sposob gekon niejadł przez 1,5 tygodnia... larw mącznika też niemialem skad zalatwić... :( wiec kupilem mu dzisiaj białe robaki w wędkarskim... :P moj Gecko zjadł 8 wiecej mu niedawałem... i mam pytanie czy dobrze że dałem mu te białe robaki ? Nic mu się przez to niestanie ?
Teraz sobie zakładam chodowle swierszczy i niebede juz uzależniony od głupiego faceta z zoologicznego...:]

jey
02-01-2013, 11:35
z tego co slyszalem mozesz zaczac kopac grub gekowi zle ze dales mu larwy muh bo one ponoc przegryzaja jego zoladek juz lepiej bylo go troche dluzej poglodzic i zalatwic swierszcze!! jakos nie moge uwierzyc ze w calej zamosci nie ma swierszczy

Emoman
02-01-2013, 12:27
ja mysle że dobrze zrobiłeś, na pewno się nie przekręci bo jego soki trawienne najpierw przkręcą larwy w jego żoładku. Dobrze że go nakarmiłeś. W naturze tez by pewnie zapolowal na takie owady gdyby mógł. Jednak nie używaj tego typu karmy ciągle bo w rzeczywistości te larwy to sam tłuszcz, a gek potrzebuje białka, witamin i wapnia w największym stopniu, bo to one stanowią jego budulec, a dopiero potem tłuszcz który jest substancją zapasową. W wiekszej ilości moga zaszkodzić, ale raz na jakiś czas można mu rzucić coś takiego

Tom2szek
02-01-2013, 12:39
oo Qrwaaa ;( ;( ;( nOo bezz kitu jebany typ z zoologicznego ciagle tylko mowil ze jutro pojedzie albo zebym przyszedl za tydzien... Qrwa cwe*** zajeb*** ;( ;( ale porażka ;( ;( boshe mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze ;(

vida
06-01-2013, 04:11
:D No widzisz a ja byłam pewna że to normalne!-dlatego wczesniej pytałam o reakcję. Ale to zachowanie naprawde dowodzi, że lamparty są niesamowite!!!!!!!!
Jak dam mu następnego i znów najpierw udusi to wam napiszę bo to jest bardzo ciekawe zjawisko!

spank
08-01-2013, 11:57
moj Pako to ja widzy oseska mysiego to sie az caly trzesie z radosci i pozera nie ogladajac sie na nic, ale Paszczak liznie 2 razy i nie chce myszek szamac :((( nijak przekonac jej nie moge... i czekalam, czy sie zainteresuje, i w pincetke wzielam i poruszalam myszka kuszaco.. nic nie pomaga.. ona po prostu nie chce jest myszy.. no coz, wiecej bedzie dla Pako :)))))))

cepelia
08-01-2013, 12:01
moje tak samo nie chca myszek - bedzie wiecej dla weza:)

EKOLOGRP
15-01-2013, 14:23
wczoraj swojemu podałem oseska i olał go całkowicie, mimo że wczesniej nigdy się nawet nie zastanawiał i wcinał natychmiastowo

42d3e78f26a4b20d412==