PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże



freerider
01-01-2013, 04:59
znacie moze jakis rodzaj podłoża które mozna zastosowac u gega i zeby świerszcze niemiały sie gdzie schowac???

Daro lamparci
01-01-2013, 05:30
Ja mam kore kokosową, i nienarzekam, Geki karmie z reki i jeszcze kilka świerszczy wrzucam do terra, same wyjda jak zgłodnieją. Bardzo czesto obserwuje geki w nocy nawet 3-4 godz i radzą sobie naprawde nieźle.

freerider
01-01-2013, 05:45
JA MAM ŻWIREK 1,5/2cm I JAK WPUSZCZE SWIERSZCZA TO CHWILE POBIEGA I SIE CHOWA I WOGLE NIEWYCHODZI

freerider
01-01-2013, 06:08
a co byscie powiedzieli na to zeby na spód wsypyac pasek a w piasek lekko wkopac kamienie myslicie ze to by zdalo egzamin???

Daro lamparci
01-01-2013, 06:15
ja mam podłoże dobre 3 cm i swierszcze mi sie chowaja ale po jakimś czasie same wychodza, albo poprosty karm je z reki.

freerider
01-01-2013, 08:04
ale czasem wole zeby sam troche popolował:D

noelka
01-01-2013, 08:16
piasek? khm.. nie, piasek nie jest dobrym podlozem. piasek jest zly. piasek jest be. piasek jest fuj. piasku nie wolno. kamienie tak-piasek nie. moze dotarlo..

Emoman
01-01-2013, 08:18
Dokładnie!!! Masz rację, ja również chciałbym oglądać polowania moich gekonów. Dlatego też zastanawiam się nad doborem odpowiedniego podłoża, takiego żeby się świerszcze nie chowały. Teraz mam jednak podłoże, które zupełnie na to nie pozwala. Mam dość gruby żwirek pomieszany z dużymi kamieniami i skałkami. Niestety- ładnie to wygląda, ale również pomaga świerszczą dobrze się schować. Teraz zastanawiam się nad grubym piaskiem. Czy można użyć takowego???

noelka
01-01-2013, 08:23
a widziales posta wyzej? czytac nie umiesz? od czego jest faq, opis i przeszukiwanie forum?! ... postow tego jest od groma i ciut ciut... PIASEK JEST BE! NIEDOBRY! FUJ! NIE WOLNO!

Emoman
01-01-2013, 08:31
zamiast walić takie teksty lepiej uargumentuj dlaczego nie wolno. Ja wiem dlaczego nie wolno używać piasku w przypadku młodych lampartów, ale moje stety/niestety młode już nie są i możliwe że na takie podłoże ( piasek pomieszany z kamykami) dobrze imitowało by naturalne podłoże i nic by się im nie stało gdyby żyły na takim i mogły spokojnie polować,a z resztą nikt mi nie powie że w naturze lamparty żyją na substracie kokosowym ( oczywiście co do samego trzymania na takowym podłożu nic nie mam:) ). Spytać chyba wolno i nie jest to rzeczą godną pogardy;)

Amatorek
01-01-2013, 08:32
Ja mam około 1.5 cm żwirku....i jak narazie żaden świerszcz ani na chwilę się nie zakopał.....zawsze jak karmie geka wpuszczam po jednym świerszczu obserwuje gek zjada wpuszczam drugiego i tak dalej......aż gek przestanie polować

Emoman
01-01-2013, 08:38
skąd wziąłeś ten żwirek? jakiej jest grubości?

Amatorek
01-01-2013, 08:55
to jest taki biały żwir nazywa się "podłoże do sadzenia roślin wodnych" za opak. 2kg płaciłem 3,30zl 2 opak. starczyły na wysypanie powierzchni w terra 60x40...kupiłem to w katowicach w sklepie zoo kongo na plebiscytowej

freerider
02-01-2013, 06:31
EJ ALE SPÓZCIE NA TO Z TEJ STRONY JEZLELI TEN ZWIREK BEDZIE DO POŁOWY WKOPANY W PIASEK TO GEK NIEBEDZIE MIAŁ SZANS ZJEDZENIA GO I PORUSZAŁ SIE BEDZIE PO ŻWIRZE A TEN PIASEK NIEPOZOWLI NA TO ZEBY ŚWIERSZCZE SIE CHOWAŁY CO OTYM SĄDZICIE??

Emoman
02-01-2013, 12:04
Też o tym myślałem, ale część terrarystów nie bierze tego pod uwagę. Po prostu wychodzą z założenia że" piasek jest be" i tyle. Miałem identyczny pomysł i wcale nie zdał mi się taki bezsensowny. Jakby nie patrzeć geki lamparcie żyją w środowisku gdzie wszelkie kamienie, wieksze i mniejsze, a w tym i PIASEK nie sa im obce, wszak z takich składników składa sie środowisko suche, pustynne i jałowe na jakim geki żyją. Dlaczego wiec nie można użyć piasku ( nawet jako spodniej warstwy) jako podłoża. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby geki usilnie próbowały odgarnąć kamyki położone na wierzchu żeby dostać się do piasku...przecież na " miłość boską":) to nie jest żadne ich przysmak, ludzie!!! Prosze o wypowiedź na ten temat kogoś naprawdę doświadczonego, co zna prawdziwe argumenty za i przeciw. Niech ten ktoś wreszcie rozwieje nasze wątpliwości, ale niechaj zrobi to naprawdę sensownie.

Hari
02-01-2013, 13:18
Wiesz, są osoby, ktore trzymają gekony pare lat na podlozu piaszczystym i mają sie dobrze (gekony). Są tez takie ktorym miesiąc po zmienieniu podloza na piaszczyste gekon się zapchał i padł. Jak Ty urządzisz sobie terra, to Twoja sparawa. Nie zapominaj jednak, ze lamparty często ryją i warstry nie mają tu nic do rzeczy. Bedzie chcial to sobie poprzestawia ten zwirek. Tutaj kiedys pisalem cos o piasku:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=20&i=2602&t=2595#reply_2602 najlepiej przeczytaj caly ten wątek i pare mu podobnych.

vida
06-01-2013, 03:34
Tak Hari ja zaliczam sie do tych osób, ale nie bedę juz poraz setny wypowiadać sie na ten temat! Było juz tyle burzliwych dyskusji, ze nie watro znowu sie przekomarzać. Hoduje geki od 2 lat na podłozu piaszczysto-kamienistym i nigdy lae to nigdy nie miałam problemów-ale to jest indywidualna sprawa każdego hodowcy. A propos podłoża-mam prpozycje może wypowie się osoba, która od samego początku hodowała geki na podłożu piszczystym i miała problemy?

cepelia
06-01-2013, 13:01
ja sie wypowiadam i nie mialem , ale skonczcie ten temat bo jest wyraznie napisane w opisie gatunku i jak bedziemy odpowiadac za kazdym razem na debilne pytania to sie nigdy nie naucza czytac ci ludzie . a swierszcze ci sie nie schowaja tylko w gazety !! zreszta to nie ma znaczenia bo gekony i tak upoluja to co im wlozysz do terrarium mimo ze sie strasznie schowa.

42d3e78f26a4b20d412==