PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie...



zaku
07-01-2013, 14:47
Nie wiem co zrobić moje gekonki juz zlozyły 5 jajek w sumie i zasze tak dziwnie usychały jak je zdązyłem zobaczyć nie wiem czemu :( i nie wiem jak temu zapobiec. Wiem że jajka powinny miec 80/90 % wilgotności ale przeciez gekonki powinny miec mniejszą a jak zdąze zauważyć ze zniosły jajka to juz zapóźno zeby je przenies to jakiego specjalnego pomieszczenia zeby mialy odpowiednie warunki .... ??

Z góry dziekuje za pomoc.

Hari
07-01-2013, 15:54
Usychały? Moze sie zapadały. Zapadają sie albo niezaplodnione, albo uszkodzone jajka (np. po obumarciu zarodka na skutek obrocenia jajka przy przenoszeniu)

cepelia
08-01-2013, 01:04
wstaw do terrarium maly pojemniczek z torfem (wilgotnym) i poczekaj a samica znajdzie to miejsce i zlozy tam jajka pozniej przygotuj taki sam pojemniczek (najlepiej z przykrywka ktora latwo zdjac w celu sprawdzenia co sie dzieje w srodku) i jak zobaczysz jajka to przenies je do inkubatora (wil 80/90% tem okolo 30c) a przygotowany pojemniczek wstaw w tamto miejsce gdzie byl wczesniej tamten , w ten sposob unikniesz stresu jaszczurki ktora bedzie wiedziec ze z jajkami jest wszystko w porzadku i unikniesz przekladania i dotykania jajek . powodzenia

42d3e78f26a4b20d412==