PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie samicy do Gekona



Boss14
17-01-2013, 13:50
Mam takie pytanko mam samca (lamparciego) ma okolo 12cm i wczoraj kupilem samice i ona jest o polowe mniejsza odniego gdy wsadzilem ja samiec podszedl i zacza ja grysc w ogon. Powiedzcie co powiniem zrobic. Moze poczekaj az podrosnie i dopiero ja dac do samca z gory dziekuje.

Daro lamparci
21-01-2013, 03:08
Ja ostatno też dokupiłem 2 samice i uczepił sie tylko jednej cały czas chodził za nia i łapał ja za ogon, (wsumie to moze z 5 razy) a teraz juz jest wszystko oki, najlepije zrób kilka kryjówek zeby miała gdzie sie zchować.

FRED17
24-01-2013, 13:50
Najleprzym sposobem jest wsadzenie samicy do przezroczystego pudełka na 12h samiec przyzwyczai się z jej widokiem i zapachem potem po wypuszczeniu powinien dać jej spokuj!
Pozdrawiam Grejfrut

koksik
25-01-2013, 14:12
z tym pojemnikiem to kiepski pomysl, bo samiec nie podgryza jej dlatego ze jest nowa tylko dlatego ze ma na nia ochote, masz do wyboru dwie opcje albo zrobisz kryjowki na tyle male zeby mogla wejsc do niej tylko samica albo oddziel je od siebie i poczekaj jak podrosna, bo jak samiec ci zapoldni taka mloda samice to ona moze nie przezyc trudow ciazy

Boss14
25-01-2013, 14:22
Wiesz koksik zdecydowalem sie ja potrzymac w innym terrarium i dopiero ja wsadze do samca jak podrosnie bo tak czy tak jest strasznie zestresowana i prawie wogole niewylazi. Ostatnio zaczela troszke czesciej ale niebede ja narazal na wiekszy stres wiec poczekam z pol roku moze troszke wiecej. A ile samica powinna miec gdzies cm? zeby mogla normalnie przejsc ciaze? dzieki z gory

Robson
26-01-2013, 10:17
a co pawlak masz juz ochote na male gekoniki :)

42d3e78f26a4b20d412==