PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANIE!



Gek
20-01-2013, 04:38
Mam pytanie. Gdy nie bede karmił gekona świerszczami tylko jakims chudym miesem,owocam i noworodkami mysimi uda mi sie go utrzymac przy życiu ? Jeśli tak to wystarczy czy jeszcze coś musze mu dać oczywiście poza witaminami??

farmer
20-01-2013, 04:50
Gek napisał(a):

> Mam pytanie. Gdy nie bede karmił gekona świerszczami tylko
> jakims chudym miesem,owocam i noworodkami mysimi uda mi sie go
> utrzymac przy życiu ? - owoce je bardoz malo osobnikow! wiec jest mala szansa ze twoj bedzie jadl a czkolwiek ta jaszczurka jest miesozerna... chcesz roslinorzerna to biczoogona lub lagwana... a co do miesa to tez watpie czy bedzie jadl ale jesli jzu to bardzo zadko mozna dawac, co do noworotkow to mlody gekon nie bedzie w stanie zjesc ich, a i dorosle karmi sie raz na dwa tygodnie nie czesciej... wiesz jesli juz to co wymieniles bedzie jadl to utrzymasz go przy zyciu... ALE CO TO ZA RZYCIE.... sluchaj idzie wiosna na polach bedzie mase konikow polnych.... na zime zamroz koniki polne zebrane w wiosne i w lecie...ze wszystkimi gekonami z ktorymi mialem do czynienia niemialy problemo z jedzeniem zamrozonych swierszczy... a jesli z zamrazaniem nie wyjdzie to zaloz hodowle swierszczy.... bo innaczej to niema sensu

farmer
20-01-2013, 04:51
sorki za blad "zycie" napisalem przez "rz" w poprzednim poscie :P

snakee
20-01-2013, 04:56
nie swierszcze to podstawa diety ii raczej nie możesz i ch wyeliminowac z diety a poazatym noworodkami bys go spas za bardzo

Gek
20-01-2013, 09:26
A jak bym mu dawał tylko noworodki mysie to ile sztuk na ile dni mu starczy jeżeli gekon ma 18cm.??

farmer
20-01-2013, 09:56
sluchaj 18 cm. gekon nie jest w stanie zjesc oseska mysiego... a poza tym czytaj uwaznie!!!! napisalismy ci ze swiersdzczer to podstawa! mozesz jeszcze kupic robaki w wedkarskim i je doprowadzic do stanu jakim nazywa sie "muchy" i nimi mozesz karmic ale ja karmilem sweojego muchami jedynie jak mial 11 cm bo malutkie swierszcze ciezko jest dostac... teraz mam walsna hodowle swierszczy i daje mu odpowiedniej wielkosci....

snakee
20-01-2013, 11:58
te gek a czemu własciwie nie możesz swierszczami karmić? oseski są dobre ale dla dorosłego geka tak co 1,2 miesiące jeden osesek a nie jako podstawowa karma podaje sie je głównie dlatego że uzupełniaja niedobory witamin

manter
20-01-2013, 13:48
hmm ja mam pytanko do farmera Twoj gek je mrozone swierszcze?? chyba nim poruszasz?? bo mojemu to jak zarcie nie zwiewa to nawet nie spojrzy na to:-) a co do oseska mój gek ma 2 lata to chyba juz moge mu dac??
pozdrawiam

MareQ
20-01-2013, 14:46
nie jestem farmer, ale odpowiem Ci na to drugie pytanie - tak, możesz mu śmiało dawać oseski jak ma 2 lata. Mój miał ok 7-8mies jak dostał pierwszego oseska. Teraz to baaaardzo ale to bardzo żadko dostaje coś takiego. żyje tylko na świerszczach i czasami moja mama da mu kawałek jabłka

42d3e78f26a4b20d412==