PDA

Zobacz pełną wersję : otylosc



jey
20-01-2013, 13:01
zwrocila dzis moja uwage samiczka lamparta jest grubiutka w tlowiu czesc brzuszka jest koloru rozowego a ogonek ma chudziutki i teraz niewiem czy to ciaza czy moze niestety zjadla cos i sie zaczopowala :( apetyt jej dopisuje i zdrowie tylko ten chudziutki ogonek :( zaluje ze niemoge zrobic zdjecia...

jey
22-01-2013, 10:30
moze mi ktos wkoncu napisze jak wyglada gekonica w ciazy bo niewiem czy wkladac wilgotny torf :|

Kisiel
22-01-2013, 11:21
niech ktos napisze wkoncu ja tez chcialbym wiedziec!!
A jak ktos moze to niech zalaczy zdjecie!!

FRED17
24-01-2013, 13:37
Witam!Rozumiem że jerzeli wchodzi w gre ciąża jest też samiec:DPoobserwuj samice tzn jej brzuch czy widać na nim jaśniejsze kuleczki bądź jakieś owalne kształty mniejwięcej 2cm od końca tułowia!Żeczywiście samice w ciąży wyglądają jak gruszki:] moja ma taki sobie ogon nienalerzy do najgrubszych i równiesz sklada już jajka!Podawaj jej dośc sporo wapna!
Pozdrawiam Grejfrut

jey
25-01-2013, 02:30
ona rzeczywiscie jest jak gruszka ale jak sie przyjzalem nic pozatym nie zauwazylem, cos nie ma apetytu teraz wiec niemam jej jak wapna podac :/ i niewiem czy powinienem wstawic jakis wilgotny torf a jak go nie wstawie to gdzie zlozy jajka??

koksik
25-01-2013, 14:10
wapno na swierszczach to nie jedyny sposob, wez jedna tabletke calcium pantothenicum rozkrusz ja, kup strzykawke 2 ml, wsyp tam pokruszona tablete dolej wody pomieszaj i podaj gekonowi prosto do pyszczka, ja tak robilem jak moja gekonica przed znoszeniem jaj nie miala apetytu


a co do gekonicy w ciazy to jest bardziej otyla, mniej sie rusza, traci apetyy (jakies 4 dni przed zlozeniem jaj) brzuszek jej sie zaokragla, jak wezmiesz ja do reki i delikatnie dotkniesz brzuszka to wyczujesz jajko, albo wez ja pod lampke i wtedy zobaczysz jajko bez problemu

jey
26-01-2013, 05:24
jest w ciazy na 100% dzieki koksik zauwazylem pod swiatlo zaraz wstawie pojemnik z wilgotnym torfem mam nadzieje ze bedzie wszystko ok ide po strzykawke dam jej wapno kurde boje sie ze cos sie jej stanie

42d3e78f26a4b20d412==