PDA

Zobacz pełną wersję : jaja zaplodnione czy nie?nowe jaja co 12 dni!!poradzcie



bbbbbbb
21-01-2013, 13:31
od 4 lat mam samice a w listopadzie dokupilam samca. w styczniu gekony zaczely kopulowac i jakies 40 dni samica temu zlozyla pierwsze jaja. Wydaja sie byc zaplodnione bo widac naczynia krwionosne, ale z drugiej strony sciemnialy i nie sa juz biale tylko kremowo-rozowe (i sa sklejone)

jak dlugo mam jeszcze czekac? slyszalam ze max 46 dni i jezeli do tego czasu nic sie nie wykluje to wyrzucic?????

a mam jeszcze wazniejsze pytanie!!!!! na stronie informacyjnej pisze ze samica sklada jaja co 1m-ca a moja samica znosi co 12-14 dni .
zaczela 40 dni temu a ja juz mam 8 jaj (4x2)

daje jej wit D3 i na spodeczku sproszkowane wapno ale chyba srednio je zjada (oczywiscie jeszcze UVB) oraz duzo swierszczy opsypanych wit. ale bardzo schudla!!! boje sie zeby nie zdechla co zrobic by nie znosila juz jaj??????

radzilam sie juz innych hodowcow ale mowia ze odstawienie teraz samca nic nie da bo samica przechowuje sobie nasienie na kilka tur jaj.

CO ZROBIC ? PROSZE POMOZCIE!!!!!

FRED17
24-01-2013, 13:33
Witam!To żeczywiście prawda że samica przechowuje sobie nasienie na kilka dalszych zapłodnień!Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest odstawienie samca aby nie zabierał samicy pokarmu!Dawaj samicy 10 świerszczy dziennie oczywiście jak będziesz widział że jeszcze 6 biega po terrarium to niedawaj ale jak juz koło 2 to uzupełni je!Powinienłeś kupic drewnojady spryskujesz je woda i posypujesz wapnem podajesz z penset samicy powinny smakować!Przy djecie około 2/3 dziennie szybko powinna wrucic do kondycji pamiętaj podawaj teraz ze wszystkimi pokarmami wapno i witaminy!
Pozdrawiam Grejfrut

koksik
25-01-2013, 14:04
po pierwsze oddziel samca od samicy, po drugie jezeli jajka ci sie nie zapadly to trzymaj je, bo jak po 40 dniach sie nie zapadly to znaczy ze zarodek sie w nim rozwija, moja samica skladala jajka co 3 tyg, a co do przechowywania nasienia na kilka nastepnych zaplodniej jaj to pierwsze slysze i wydaje mi sie ze to nie jest prawda, podawaj duzo wapnia bo jak gekon podczas ciazy mial niedobor wapnia to uwapnial skoruki kosztem wlasnego organizmu nie zapominaj tez o witaminach.

ps. a w czym trzymasz jajka??

bbbbbbb
02-02-2013, 04:26
dzieki za rade.
ale co to sa drzewojady???

bbbbbbb
02-02-2013, 04:39
jajka trzymam w "imkubarorze"-czyli w pudelku po lodach (w ktorym zrobilam dziurki dla wentylacji ) wypelnionym vermiculitem, ktory co kilka dni uzupelniam woda tak by byla wilgotnosc ok 90%. pudelko mam wewnatrz tera na kablach grzewczych i wlozylam do niego czujnik termostatu tak ze ogrzewanie calego tera jest uzaleznione od inkubarora.

dzieki za rade, z moja samica juz lepiej i mam juz male gekoniki:)

42d3e78f26a4b20d412==