PDA

Zobacz pełną wersję : MOZE SMIESZNE ALE WAZNE :P



QBEUSZ
02-02-2013, 09:35
jest taki problem..... chcem sobie kupic geka lamparciego i jest looz jakos mamcie przegiolem (sam nie wiem jak) ale widze problem przeciez geki zywia sie swierszczami looz jakos je tak ulokuje ze ich mamusia nie zobaczy :P ale czy one ne robia halasu???? bo jak jest sie w lecie na lace to caly czas tylko swierszcze nadaja a jak to moja mama uslyszy to bede musial sie na ta lake z gekiem wyprowadzic :]

manter
02-02-2013, 10:02
witaj
no slychac je!! jak kiedys kupilem swierszcze to mnie w nocy budzily:-) ale mozesz kupic sobie jakas jaszczureczke roślinożerną (mamcie nie uslyszy nic:-))!!
pozdrawiam

QBEUSZ
02-02-2013, 10:17
a znasz jakies bo ja to sie konkretnie tylko na lamparciego napalilem i tylko o nim czytam aha i czy nie ma sposobu zeby te male dziady byly cicho??

PaWeL^
02-02-2013, 10:59
czesc

u świerszczy "grają" tylko dorosłe smace, wiec jęśli qpisz świerszcze i takowe będą w paczce to dajesz je jako pierwsze :) chcociaż ja nie pamiętam kiedy ostatnio mialem w paczce dorosle samce (moze z pół roku temu) :p

QBEUSZ
02-02-2013, 13:19
a to idzie jakos rozroznic jak sa dorosle???? czy wszystkie wygladaja tak samo tyle ze jedne sa wieksze a drugie mniejsze??

PaWeL^
02-02-2013, 13:42
dorosłe świerszcze napewno odróżnisz od mlodych :P a jeżeli chces odróżnić samce od samic to te drugie posiadają pokładełka :]

QBEUSZ
02-02-2013, 13:51
pokladelko a coz to nowa bron nuklearna?? :P a i jeszcze jedno przy okazji :] co to sa promieniki ???? i jak utrzymac stala temp w terra???????????

pablo83vip
02-02-2013, 14:42
mozesz samcom poucinac skrzydeka to napewno pomoze

PaWeL^
03-02-2013, 00:47
pokładełko to takie "cuś" czym samica składa jaj :)) wygląda to jakby cos cienkiego i długiego wystawalo jej z ...... :P

ziomalka_puma
03-02-2013, 02:00
Heh ja musialam chyba 2 miesiące namawiac moją mam na lamparta :) głównie przez świerszcze bo moja mamuśka sie strasznie ich boi :P wreszcie sie zgdodzila i w ten wtorek będe miała geka :) :D a co do świerszczy może ktoś mi powie jakiś taki najbezpieczniejszy sposób co zrobić zeby nie uciekly? bo moja mam poweidziala że jak chociaż jednego zobaczy to mnie wyrzuci razem z tą jaszczurką :P

QBEUSZ
03-02-2013, 02:52
no ja musialem krocej jakis tydzien :] ale o tym ze lamparciki jedza swierszcze to jej nie powiedzialem bo by bylo ciezko :P no wlasnie dobre pytanie jakie macie sposoby na to ze swierszcze nie biegaja wesolo po domku :P

Kisiel
03-02-2013, 04:28
Hehe wystarczy jakies szczelne pomieszczenie !! Ja np jak mam malo (ok. 10 sztuk) to tzrymam w takim wiekszym sloiku w zakretce z dziurkami !! a jak mam wiecej to w fauna boxie taki plastikowy pojemnik !! I jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby uciekaly! :)

maja_bzzz
03-02-2013, 04:41
Ja mojej mamy wogółe nie uprzedziłam że będe miała laparciego :)) poza tym to sama nie wiedziałam że go będe mieć - pojechałam na giełde z chłopakiem do Świętochłowić i tak mi się spodobał lampart że go kupiłam - nie miałam dla niego nic ( mówie tu o terrarium) - ale na szybko się coś zrobiło a teraz sobie chasa po terra. Z mamą to była awantura jak go zobaczyła 3 dni się do mnie nie odzywała a przezywała że ooo..:P Teraz zagląda do niego częściej niż do małego dziecka, na ręce go bierze i karmi jak mnie nie ma.
Ps. nawet świerszcze bierze do ręki czego ja jeszcze nie robie :PP

QBEUSZ
03-02-2013, 05:31
looz dzieki wszystkim juz teraz wiem jak sie zabezpieczyc przed inwazja swierzsczy :D ale jeszcze jedno jak utrzymujecie ta wymagana, stala temp w terra bo trze niby zrobic strefy gdzie bedzie inna temp ale w danym miejscu tam gdzie ma byc 30 zalozmy to jak to utrzymujecie jakies termostaty?????????????????????????

Kisiel
03-02-2013, 06:55
No mozesz miec np termostat ale to raczej nie jest konieczne !! wystarczy ze w jednym rogu terra zamontujesz zarowke i ja ona bedzie grzac to tam bedzie cieplo a w drugim koncu terra bedzie chlodniej!! mozesz zmierzyc temperature w chlodniejszym miejscu i jak bedzie za wysoka to po prostu zmienisz zarowke na slabsza!! Mozesz tez zamontowac termoastat np. ustawisz w chlodniejszym miejscu na 28 stopni i wtdy gdy bedzie chlodniej termostat wlaczy zarowke lub cos co ma grzac ale gdy to edzie zarowka moze to rozpraszac gekona gdy ona bedzie sie raz zalaczac raz wylaczac!! wybierz co wolisz tak by bylo dobrze dla zwierzaka!

42d3e78f26a4b20d412==