PDA

Zobacz pełną wersję : Urządzenie terrarium.....



Kromms
12-02-2013, 06:26
Cześć,
mam zamiar urządzic terrarium mojemu gekowi od nowa. chcę mu zrobić coś ala pustynie, kupie czerwony piasek wyłoże nim podłoże..... z płaskich wapiennych kamieni zrobie groty i kryjówki. sciany terrarium zrobie z gipsu lub atlasu :P hehe ( można zafarbić ten klej "atlas" na jakiś kolor??) porobie jakieś fajne pułki w sianach i postawie jakies rośliny.... WIEM ŻE NIEKTÓRZY UWAŻAJĄ ZE PIASEN JEST NIEDOBRY PONIEWAŻ GEKI GO JEDZĄ (MŁODE GEKI??).... MÓJ GEK MA 18 CM (SAMICA) I MYŚLE ZE WYRUSŁ JUŻ Z ZJADANIA PODŁOŻA ;) JAK ZROBIE MU TO TERRA JUŻ TO DOKUPIE JEJ SAMCA DO PARY..... NAPISZCIE CO I JAK Z TYM PIASKIEM..... KOSTKA KOKOSOWA NIE WYGLĄDA ZA FAJNIE.... ALE JEŻELI PIASEK MA SPOWODOWAĆ ŚMIERĆ MOJEGO GEKA TO NIE BĘDĘ RYZYKOWAŁ.......

Z góry dzięki wszystkim.

worm
12-02-2013, 06:47
jednak zjadanie piasku zalezy od osobnika, moja np zjadala i jej zmienilem na cos innego(chcialem zobaczyc czy bedzie zzerac piasek) natomiast wiele osob deklarowaalo ze ich geki piasku nie jedza i cele zycie sa na pisku i jest ok.


jezeli bardzo Ci zalezy na tym piasku to wsadz ja na piasek i obserwuj czy go nie zzera jezeli zaobsermujesz ze w kupach jest piasek lub go lize to natychmiast zmieniaj na cos innego. bo na pewno wiesz ze zapchanie piaskiem prawie zawsze konczy sie smiercia gada


>>>worm<<<

Kromms
12-02-2013, 06:50
wiem ale gdy gek jest na piasku to zawsze w kupkach ma troche piasku.... chocby przy polowaniu zje świerszcza i troche piasku.... ale to podobno pomaga przy trawieniu w malych ilosciach... narazie moj gek jest na suchym torfie kokosowym a na nim są położone kamienie płaskie :/ i nie je torfu to myśle że piasku też nie ruszy ;)

worm
12-02-2013, 07:14
na poczatku jako podloze miala lokno kokosowe, i bylo ok, nie jadla go, pozniej zmienilem jej na pisek i widzialem jak idzie przez terra i ciagnie jezyk po ziemi, a gowienka to byly cale z piasku. wiec szybciutko zmienilem jej na inne i jest ok.


nie chce Ci zle doradzic, ale sadze ze powiennienes sprobowac,

>>>worm<<<

MareQ
12-02-2013, 10:47
wiesz, miałem podobną sytuacje. Co prawda gek był wtedy młodziutki, trzymałem go na podłożu mieszanina torfu i piasku (ok 4:1) i zauważyłem że jednak go zlizuje więc zmieniłem prawie natychmiast na podłoże coś a'la chops kokosowy, tyle że o wiele jaśniejsze i troche jeszcze drobniejsze. Bardzo ładnie to wyglądało no i zdało swój egzamin. Teraz zrobiłem mu nowe terra, podłoże wygląda tak: najpierw nasypałem tam 12L torfu a następnie przysypałem to ok3-4L włókna... Wygląda ok i gek tego nie je więc jest dobrze.
Piasku bym nie stosował gdyż jest poprostu niebezpieczny dla gada. Mi osobiście szkoda by było mojego pupila jakby mu sie coś stało. Strasznie sie do niego przywiązałem :P

42d3e78f26a4b20d412==