PDA

Zobacz pełną wersję : Ale jaja !!!HELP!!!



Kobra
17-02-2013, 02:53
Sprzątam dzisiaj rano terra gekom (ostatnio sprzątałem 3 tyg. temu bo miałem teraz bardzo mało czasu) patrze a tu 2 jajka upieczone niestety bo były przyklejone zaraz przy kamieniu grzewczym który grzeje non stop i teraz moje pytania:
1. Samica ma ok. 19 cm a samiec ok. 20cm nie wiem w jakim są wieku bo kupiłem takie ok. 9 cm obydwa czy są już dojrzałe ????
2. Co ja mam teraz zrobić włożyć pudełko z wilgotnym torfem i czekać ????
3. trzeba je zimować żeby się kopulowały ????

Kisiel
17-02-2013, 04:27
Tak raczej juz sa dorosle moja samic ma tez 19cm i wlasnie dzis zlozyla jajka!!
Ale wiesz co musze ci powiedziec ze chyba slabo sie nimi opiekujesz bo jak samica jest w ciazy to to od razu widac niewiem jak ty tego nie mogles zauwazyc!!
Jak sam doswiadczyles nie trzeba ich zimowac!!

Kobra
17-02-2013, 06:13
chłopie wtedy moja samica zjadła 3 oseski i myślałem że od tego jest taka gruba

Kisiel
17-02-2013, 08:50
tak mozliwe ale ciaza nie trwa tygodnia ani dwuch tylko kolo 3 ,4 tygodni i chyba mi nie powiesz ze nic nie zauwazyles!! :P

Mantis
17-02-2013, 11:36
widziałem że była gruba ale myślałem że dopiero będą gotowe do składania jajek gdzieś za pół roku


Nareszcie mam nick Mantis Nook jesteś the best

Mantis
17-02-2013, 11:38
no odpowiedzcie jeszcze ktoś na te pytania

FRED17
17-02-2013, 14:10
Mantis poczekaj z 3 tygodnie i ppatrz wtedy na dolną część brzucha samicy będa widoczne 2 jajka!A co do tego że niewidziałeś że samica jest w ciąży to niestety ale niezawsze to widac ,a to że samica była grubsza mogło być spowodowane jej większym apetytem .Mantis tym bardziej niemusiał zauważyć tej ciąży ponieważ to jego pierwsze potomstwo o ile sie niemyle:]

Bazyl
22-02-2013, 15:55
zimować nie trzeba. a o następne potomstwo nie musisz sie martwić-wkrótce pewnie zostanie poczęte. Szczególnie jezeli samczyk juz zobaczył, co to i się uświadomił, że tak można. Mojego musze odizolowywać od samic, bo by im główki poodgryzał (samiec w trakcie kopulacji często łapie samicę za czubek głowy). Zaobserwuj swoją parkę po wyłączeniu światła- jezeli będą kopulować to spodziewaj się po ok.3 tyg jajek. jak samica bedzie gruba i w okolicy od żeber do ogonka bedzie biały prześwit to wlóz im pomieszczenie z wilgotnym torfem i czekaj

42d3e78f26a4b20d412==