PDA

Zobacz pełną wersję : nie mam koncepcji na temat :P



MareQ
18-02-2013, 13:38
chodzi o to, że w sobote kupiłem sobie samiczke lampaciego i wpuściłem ją do terra z samcem, którego mam od roku. Teraz tak: samiczka jest młodziutka, ma jakieś 3 może 4 mies (Dodi powinien wiedzieć, bo od niego kupiłem :) dł. jakieś 9cm bez ogona, a samiec jest w zasadzie już dorosły, ma 25cm... Narazie są razem w jednym terra 90/50/50. Jako że nie mam żadnego doświadczenia w łączeniu gekonów w pary ;) mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy moge to tak zostawić? Jeżeli nie to co i jak zrobić... Jest to dla mnie sprawa dosyć ważna, więc bardzo bym prosił o konkretne odpowiedzi doświadczonych terrarystów :)

rysiosz
18-02-2013, 21:42
Jak mówisz, że twój samiec jest dorosły to jak wpuściłeś do jego terrarium samiczke, która ma 3 lub 4 miesiące to on może ją zagryść, ale taki tak jeśli samiec bedzie chciał to z nią robić to, to twoja samica nie urodzi jajek, bo będzie jeszcze za młoda i przy rodzeniu może umrzeć. Jeśli twój gekon jest dorosły to powinieneś kupić mu samiczke w tym samym wieku co on.

MareQ
19-02-2013, 02:10
gekon nie jest agresywny w stosunku do niej. Nic jej nie zrobił, nawet widziałem jak śpią obok siebie... Więc tym, że coś jej zrobi raczej sie nie martwie...

rysiosz
19-02-2013, 09:45
No nie ale jak bedzie chciał z nią zrobic to to może ją skrzywdzić, ale taki tak ona przy urodzeniu jajek to je ona urodzi ale moze zdechnoć i taki tak jajka nie beda zapłodnione :)

42d3e78f26a4b20d412==