PDA

Zobacz pełną wersję : Heeelp!!!!



Kovacs
20-02-2013, 12:32
Ale jaja! Kupilem jakies 2 tygodnie temu gekoniczke(niestety kierujac sie impulsem kupilem ja w madisonie - centrum handlowym) siedziala ona tam w terrarium z paroma innymi gekami, no i wszystko by bylo ok ale zauwazylem dzisiaj ze stala sie jakas grubsza a jak wzialem ja pod swiatlo to zobaczylem 2 jajka... :| co ja mam teraz robic !? geka ma okolo 15 cm myslalem ze nie jest jeszcze dojrzala a tu taka checa ! help!
p.s. stracila ostatnio apetyt a przedwczoraj przeszla wlinke...

sanches
21-02-2013, 00:55
Jeżeli faktycznie zobaczyłeś jajeczka to proponuję zrobić miejsce z mokrą ziemią w której samiczka złoży jajeczka. Utrzymuj tą ziemię stale wilgotną i wysoką temperaturę. Przykryj to miejsce czymś aby samiczka miała spokój składając tam jajka. Potem przenieś jajeczka nie obracajac ich do inkubatora i poczekaj miesiąc na młode. Tyle w skrócie.

Kovacs
21-02-2013, 03:45
dzieki! to wlasnie chcialem wiedziec!
ps. nic nie chce jesc i ciagle spi! nie padnie z glodu ?

Kisiel
21-02-2013, 06:57
Nie martw sie moja samiczka przed zlozeniem jajek tez ciagle spala i nic nie jadla przez 5 dni !! Podawaj jej teraz duzo wapna!!
Sprobuj jej podawac "Calcium pantothenicum 0,1" !!
Rozposc jedna tabletke w 2ml wody i potem podaj jej ok. 0,5ml ze szczykawki najlepiej!!
moja samiczka jak tylko widziala strzykawke to zaraz do mnie przychodzila po wapno i sama otwierala buzie zeby jej dawac!! :)

Boss14
21-02-2013, 21:21
niemartw sie jak ma 15cm to powinna przejsc ciaze spox a z glodu raczej niepadnie bo jak zglodnieje to raczej chyba sie skusi

Kovacs
28-02-2013, 04:48
cos jest nie tak :( juz od tygodnia nic nie je i wogole kiepsko wyglada, jest coraz grubsza ale ogon robi sie coraz chudszy :( boje sie ze nie przezyje :(((

Kaśka
18-03-2013, 14:57
Kisiel jak często, co ile podajesz calcium pantothenicum czy podajesz jeszcze coś czy już tylko preparaty witaminowe dla gadów?

42d3e78f26a4b20d412==