PDA

Zobacz pełną wersję : oswajanie



saya
23-02-2013, 01:37
jak oswoic gekonika?
czasem mi wchodzi na reke, czasem nie, czasem zasnie na mnie czasem nie, w zasadzie nie wiem od czego to zalezy.
jest jakis sposob?
jak nie chce wejsc mi na reke to nie zmuszac go do tego czy go wziasc
a po pewnymczasie sie przyzwyczai?
i na co zmienic podloze ? to cos kokosowe ?'
dowiedzialam sie ze juz lepiej zadkie podloze zeby mogl to za przeproszeniem wykupkac niz takie ktorym moze sie jednorazowo udlawic.

Ula

worm
23-02-2013, 01:50
15. Kiedy i jak oswajać?
Młode gekoniki sa bardzo szybkie i płochliwe, a syczenie jest znakiem że nie tolerują obecności swojego opiekuna. Gdy już trochę podrosną, można stopniowo zacząć je przyzwyczajać do naszej obecności. Należy delikatnie, ostrożnie, włożyć rękę do terrarium, by gekon się przekonał że nic mu nie grozi. Można próbować go brać do ręki, powoli wsuwając otwartą dłoń pod jego brzuszek, jeśli zacznie uciekać w chwili podnoszenia, jest to znak, że czuje sie niepewnie, i należy wówczaj ją wyjąć. Wielokrotne podejścia do wyjmowania go z terrarium częściowo go oswoją. Oswajanie jest długim procesem, a tylko częste obcowanie z gadem umożliwi nam jego oswojenie.


musisz uzbroic sie w cierpliwosc... :)

bylo juz tyle odpowiedzi na temat podloza, kup gekonowi to co proponuja na forum. :)

m.Lab
23-02-2013, 07:15
A po co wogole brac na ręce i oswajac, to nie zabawka w stylu kota ktorą sie glaszcze , bierze na ręcei pokazuje kolezanką. Gekony ktore bedziesz karmic i tak same oswoją sie z twoja obecnoscią i z czasem zaczną sam eprzychodzic na rekę. Co do podloza: zadkie zeby mogl je wypkupac, bzdura, zadkim predzej sie zapcha bo takie podloze posklej amu sie w zolądku, wiec lepiej uzywac duzych kamieni rzecznych( nieostre krawędzie,2-3cm ) lub łupanej skorupy kokosowej.(2cm) Kokos jest gorszy gdyz wlaza w niego swierszcze i gekowi trudniej jest je potem znależc, z kamieniem jest mniej problemu..tylko wiecej wazy....mojt terra z kamieniami wazy prawie 100kg:)

Kromms
24-02-2013, 08:59
ja uważam że gekona trzeba oswajać i nie zgadzam się z m.Lab'em

42d3e78f26a4b20d412==