PDA

Zobacz pełną wersję : jak inkubujecie jaja g. lamparcich



matka__
23-02-2013, 05:00
Chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposub inkubujecie jaja. Tzn. jak macie zrobiony inkubator, jakie podłorze, temperatóra, w jaki sposób umieszczacie jaja, czy sa zakopane czy leżą na podłorzu??????????????
Proszę odpowiedzcie mi na te pytania. Z góry dziękuje

Salamandra
23-02-2013, 09:20
Było to już wałkowane. Masz tutaj jest napisane: http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=20&i=509&t=508
I używaj funkcji takiej jak SZUKAJ!!!

impossible is nothing
..::::SALAMANDRA::::..

matka__
23-02-2013, 10:06
ja mam inkubator zrobiony w następujący sposób :mam 2 pojemniki plastikowe jeden na wode a w drugim sa na dnie zrobione otfory i ten zdziórami jest włożony w drógi z wodą jaja sa w torfie woda pszedostaje się pszez otfory i nawilża torf. Ale mam z tym właśnie problem bo poziom wody sięga z 1 cm. torfu i ten torf jest bardzo mokry ale to bardzo, i nie jestem pewien czy tak może być

m.Lab
23-02-2013, 12:10
Akwarium wieksze z wodą i grzalką, w srodek mniejsze z wilgotnym torefm, przykryte płyta z zamontowaną rzarówką 15 wat, do torfu termostat, do termostatu grzalke i zarówke, (poziom torfu mam 5 cm) jajka zagrzebane jakies 1cm pod powierzchnią, torf przykryty cienka płucienna szmatką ktora raz dziennie zwilzam spryskiwaczem. Jak dasz email to podesle ci zdjęcia, sposob niezawodny, wychowalem juz w nim 40 jaj z czego tylko jedno si eni ewykluło ale to raczej z winy tego ze samica byla za młoda. W tej chwili mam w nim 11 jaj, dzisiaj wykluły mi sie 2 młode.

m.Lab
23-02-2013, 12:12
sposob z dziurawym pojemnikiem jest do kitu bo torf bedzie zasysal calą wodę i jaja zgniją, pozatym lepszy od torfu jest mielone włokno kokosowe, mozna kupic w sprasowane, swietnie trzyma wilgotnosc a jednoczesnie jest przewiewny i nie lapie plesni.

matka__
23-02-2013, 13:27
właśnie z tym mam problem że jest za mokro. podaj mi trochę więcej informacji o tym inkubatorze jaka temperatóra i jak jest ono konkretnie zrobione, to sę szybko taki sprawie

matka__
23-02-2013, 13:32
to muj e-mail matka5@o2.pl bardzo proszę psześlij mi te zdjęcia jak naj szybciej. bo już jedno jajko mi się zmarnowało od złorzenia mineło jóż 38 dni pszy temperatuże 32 stopni wziołem i je delikatnie latarkom pżeświetliłem i w środku nic a drugie jest pełne

42d3e78f26a4b20d412==