PDA

Zobacz pełną wersję : od niedzieli 1



Nazar
07-03-2013, 13:32
Od niedzieli jest u mnie gekon lamparci mloda samiczka. OD tego czasu zjadla w sumie jednego swierszcza w poniedzialek i to bez witamin niczym nie posypanego, podanego penseta.
Wiekszosc czasu spi, czy myslicie ze to jeszcze aklimatyzacja?? Martwie sie bo skoro nie je to jak witaminy jej zapewnie, napiszcie co o tym myslicie.

MareQ
07-03-2013, 13:39
no słuchaj, narazie bym sie nie przejmował. Jeżeli zjadła chociaż jednego to jest ok, a że nie posypany to też nie ma co tragizować. Jak przez tydzień, dwa, a nawet do 3 nie dostanie witamin (a będzie mało jadła) to też sie nic nie stanie, bo jak zwierz nie je to nie rośnie, proste i logiczne ;)
Jednak jeżeli martwisz sie niemiłosiernie (a nie zdziwiłbym sie, po takich przejściach jak miałeś niedawno) to proponuje Ci zrobić tak: zorganizuj sobie jakieś pudełko, nie za wielkie, takie żeby sie gad zmieścił i miał jak obrucić, i wsyp tam wapno jako podłoże. Gekon powinien to lizać (nie w jakiś oszałamiających ilościach, ale zawsze coś). Zadanie możesz mieć o tyle utrudnione, że teraz napewno gad jest strasznie płochliwy. Niemniej jednak 3mam kciuki i życzę powodzenia :)

Nazar
07-03-2013, 13:58
Dzieki:) Narazie cierpliwie czekam. Mysle ze jak zglodnieje to sie skusi na wieksza uczte:)

Nazar
07-03-2013, 13:59
A co do plochliwosci to rzeczywiscie. Syczy na wszystko co sie kreci kolo niego:)

dkk15
09-03-2013, 16:35
Narazie chyba wszystko ok ale chyba ostatnio kupiles samice i ja oddales z tego co pamietam jak niebedzie jadla przez pare dni (okolo tygodnia) to proponuje odwiesc ja do tego chodowcy co prawdopodobnie sprzedaje chore geki. A narazie zycze powodzenia i zycze zebys niemusial oddawac samicy nara

Nazar
10-03-2013, 07:37
Wydaje sie ze powoli wszystko idze ku normie. Wczoraj zjadl macznika jednogo, dzisiaj kolejnego. Jutro kupie swiersze bo mi sie skonczyly to juz tylko swierszczami bede karmil:) Dzieki za info, al mysle ze ten jest zupelnie zdrowy, tyle tylko ze narazie preferuje nie wychodzenie z bezpiecnego z jej punktu widzenia miejsca:) Ale czekam cierpliwie na jej otwarcie sie na swiat:)

42d3e78f26a4b20d412==