PDA

Zobacz pełną wersję : Nic nie je? :[



cromat
09-03-2013, 10:28
Witam! Niedawno kupilem gekona, od malego byl karmiony maczniakami aczkolwiek wyrosl na ladnego dogodnego gekona. Hmm wlasnie kupilem go i teraz od 4-3 dni nie chce mi jesc swierszczy w ogule, zostawilem mu 2 maczniaki, juz ich pozniej nie zobaczylem :|. Nie wiem na czym polega problem i jak temu zapobiedzm, nie chce aby moj pupil zmarl z glodu. Gdy podsuwam mu sierszcza to zamyka oczka i proboje sie wykrecac nie wiem o co chodzi. W nocy jest zyworodny czasami zapsypi na stojaco :/. Ogulnie robi normalne stolce odkad u mnie jest zrobil juz 2 ogon ma gruby jak nic:[. Prosze o jak najszybsza pomoc z gory dziekuje!

Adam Fojcik
09-03-2013, 10:35
a podajesz mu tylko mączniaki??ja sam gekona nie mam, ale z tego co można wyczytać w FAQ to lepiej nie podawać mączniaków ponieważ może sie nimi zapchać...

black_jack
09-03-2013, 10:37
Mączniakami? Zapchac? Ciekawe... Po prostu mączniaków nie podaje się zbyt często, bo są troszke.. tłuste.. Ale od czego jest opis i FAQ?

cromat
09-03-2013, 10:38
omg, ludzie czy wy umiecie czytac? napisalem ze jak mu podaje swierszcza to sie wykreca maczniakami go nie karmilem tylko 2 mu zostawilem w terrarium, a moje pytanei brzmi Czemu nei chce jesc? moowicei do mnie tak jakbym w zyciu jaszczurki nie hodowal :/

black_jack
09-03-2013, 10:42
Mączniakami? Zapchac? Ciekawe... Po prostu mączniaków nie podaje się zbyt często, bo są troszke.. tłuste.. Ale od czego jest opis i FAQ?

MareQ
09-03-2013, 13:09
tak... piszesz tutaj do kogoś że 'gadamy do Ciebie jakbyś nigdy jaszczurki nie hodował' ale niestety, z tego można wywnioskować że tak raczej jest :/ Powinieneś wiedzieć, że gekon potrzebuje troche czasu na przywyknięcie do nowego otoczenia (bo podobno masz go pare dni). Ja osobiście nie widze żadnego problemu, tymbardziej że mówisz że ogon ma gruby. Jeżeli nie wiesz, to Ci powiem, że w ogonie gekon magazynuje zapasy tłuszczu z których kożysta jak nic nie je. Myślę, że jak przez 2-3 tyg nic nie zje to możesz powoli się martwić. Ale to już będziemy wtedy radzic co zrobić, narazie niczym sie nie przejmuj.

Sm0k3D
10-03-2013, 05:07
no, daj mu tydzien, nie ruszaj go, gekon to nie chomik... po drugie pomysl jak piszesz, co to znaczy dogodny gekon??

42d3e78f26a4b20d412==