PDA

Zobacz pełną wersję : kupa- konkretne pytanie :)



piotrek
12-03-2013, 13:26
Potrzebuje tylko konkretnych informacji.
Jak gekon robi kupę to jest ona otoczona śluzem i składa się z dwóch części: takiego białego i takiego brązowego/czarnego.
Robiłem porządek w tera i przełożyłem samicę do pustego fauna boxu. W miedzy czasie zanim wyczyściłem zdążyła w nim zrobić kupę. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, żę nie daleko kupy była zwyczajna mała kałuża jakbym trochę wody wylał.

Więc pytam się czy to jet normalne (ta kałuża)??

Jedyne dodatkowe informacje jakie mogę udzielić to to iż samica w sobotę złożyła jajka.

Aha i jeszcze jedno w porównaniu z kupą samca (prawie nic nie czuć) jej kupa ma intensywny zapach - co prawda samica ma duży apetyt i robi częściej kupy od niego.

Czy może to jest oznaka czegoś złego??

PS Mam nadzieję że znajdzie się odpowiedź na ten post :)
a nie jak poprzednio moje posty na które trzeba było odpowiedzieć już bardzo konkretnie odpowiedzieć posostały bez odpowiedzi - to może świadczyć o braku profesjonalizmu.

MareQ
12-03-2013, 13:29
konkretna odpowiedź: jest to raczej normalne. U swoich zwierzątek zaobserwowałem to samo.

Hari
12-03-2013, 13:52
Jezeli mają staly dostęp do wody mo ich odchody moga stac sie bardziej wodniste. Tak samo z moczem, nie zawsze bedzie w postaci skrystalizowanego mocznika. Co do zapachu, to nie powiem Ci bo nie wiem czym dla CIebie jest "intensywny". Kupa jak kupa, fiołkami nie pachnie.
Casami wodnista kupa jest znakiem, ze z przewodem pokarmowym gekona dzieje sie cos niedobrego (infekcja bakteryjna, zahwiania spowodowane stresem etc.) Jezeli ten stan nie bedzie sie utrzymywał to nie masz sie czym przejmowac.

piotrek
13-03-2013, 00:38
odnośnie stresu to może być to bo ją mam od niedawna i strasznie jest nerwowa
a czy taki stan będzie się utrzymywał to trudno określić w terra gryż wszystko wsiąka w podłoże

42d3e78f26a4b20d412==