PDA

Zobacz pełną wersję : samotniki



Nazar
14-03-2013, 01:13
Czesc mam takie pytanko odnosnie waszych doswiadczen z samotnymi gekonami.
Czy gekon ktory od urodzenia przebywa z jakimis swoimi towarzyszami, po przeprowadzce do innego domku w ktorym jest zupelnie sam moze zachowywac sie bojazliwie, nie jesc zbyt wiele itd.??
moja samica jest u mnie juz 1,5 tygodnia. nie zjadla zbyt wiele jakies 4 swierszcze:(
boi sie strasznie jak tylko sie zbliza ktos to spiernicza do "dziupli"

ZAstanawiam sie czy jesli bym w terarium ulokowal kolege lub kolezanke, to czy by sie zmienila?? Jak sadzicie??

nosens
14-03-2013, 02:53
Nazar daj jej czas,ona sie aklimatyzuje,skoro je to wszystko jest w porzadku.W koncu sie oswoi,przyzwyczai do zabiegow wykonywanych w terrarium,ciekawosc wezmie gore i bedzie wychodzic zobaczyc co sie dzieje.Jesli chodzi o nowego lokatora to nie sadze zebys zauwazylbys jakies gwaltowne zmiany,jednak napewno byloby jej "weselej".pozdro

MareQ
14-03-2013, 05:07
Nazar, nic sie nie przejmuj. Musi sie zaaklimatyzować. Każdy zwierzak potrzebuje czasu żeby sie przyzwyczaić do nowego otoczenia. Chociaż moja samiczka jest chyba ewenementem, jak ją przywiozłem odrazu jadła z pensety po 2-4świerszcze. Ale tak czy tak płoszy sie jeszcze do dzisiaj jak otwieram terra a jest u mnie już ponad 3 tygodnie.
Jak wykonujesz jakieś zabiegi pielęgnacyjne w terrarium, nie wykonywaj gwałtownych ruchów, zachowuj sie tak jakbyś zwierzaka wogóle nie zauważał. Po jakimś czasie (nie nastawiaj sie że po tygodniu czy dwóch) Twój pupil przyzwyczai sie do Ciebie i wtedy możesz spróbować brać na ręce. Jednak pamiętaj (napewno już to wiesz, ale przypomnę ;) że gad to nie chomik, piesek czy kotek, za każdym razem, kiedy będziesz chciał wziąść ją na ręce będzie to dla niej duży stres.

42d3e78f26a4b20d412==