PDA

Zobacz pełną wersję : Nie gniewajcie sie... UV- raz jeszcze



furu
14-03-2013, 12:25
Nie gniewajcie sie na mnie.
Wiem ze ten temat byl walkowany na miliony sposobow.
Chcialem sie jednak zapytac o Uv z innej strony.
Mianowicie czy osoby ktore nie mialy u siebie uv po zamontowaniu zauwazyly jakas zmiane a zachowaniu gekow?
I jeszcze jedno:
Czy moge zostawiac na noc wlaczona mala niebiedka zarowke?
Pozdrawiam.

MareQ
14-03-2013, 13:09
po zamontowaniu UVki nie widze żadnych znaczących zmian. Może mam ją zbyt krótko (dopiero dwa tyg) ale jak narazie zachowuja sie tak jak zawsze.

Co do nocnej niebieskiej żarówki - tak, możesz zamontować takową:)

nosens
14-03-2013, 14:19
Furu swietlowki nie stosuje,jednak mam takowa w planach ale za jakis czas.Uwazam ze bylaby dobrym rozwiazaniem w przypadku hodowli mlodych, kiedy najbardziej sa narazone na krzywice.Jesli chodzi o niebieska zarowke to nawet powienienes ja zostawiac wlaczona.Ja mam 15 watt gdyz nie emituje zbyt duzo ciepla (a w nocy jak wiadomo temp powinna spasc).Moje malenstawa uwielbiaja sie obok niej wygrzewac...pozdrawiam

farmer
14-03-2013, 14:46
swietlowki UV nie wywoluja zadnych zniam... przynajmniej z mojego doswiadxenia. Ale jak wystawi sie na slonce to dziczeja/. Przynajmniej godzies to czytalemze niektore legi jak sie na balkonik w sloncze da ta oswojony baranek rrobi sie w waleczngo byka :)

Hari
15-03-2013, 12:54
U legwanów jest tak, ze generalnie słonce je pobudza. Tak samo po naswietlaniu Ultravitaluxem.

42d3e78f26a4b20d412==