PDA

Zobacz pełną wersję : Czym moze sie zapchac.



furu
17-03-2013, 14:36
Witam zastanawiam sie czym oprocz piasku moze sie zapchac lampart.
Mam terra wyklejone korkiem, a jak wiadomo korek czasami kruszy sie na male kawalki. Zastanawiam sie czy takim korkiem moze sie zapchac gekonik?
Albo maly kawalek kostki kokosowej?
Pozdrawiam

MareQ
17-03-2013, 14:41
korkiem to raczej nie. szczeże w to wątpie. Poza piaskiem, lampart może sie zapchac wszystkim co mu sie do paszczy zmieści a czego jego układ pokarmowy nie przyjmie (np torf w dużych ilościach)

nosens
17-03-2013, 14:53
zgadzam sie z Markiem,jednak jesli gekonowi bedziesz podawal wszystko tak jak 3ba(czyli witaminy,wapno),nie powienien prubowac sobie uzupelnic diety zjadajac podloze.Wiadomo,moze sie zdarzyc ze jedzac swierszcza zje tesz kawalek kostki,ale to bardzo rzadkie przypadki.Ja sam mam jako podloze kostke kokosowa mieszana z kora i zwirkiem(wszystko jest w jak najlepszym porzadku;)).pozdro

furu
17-03-2013, 15:18
Ok.
Dzięki za odpowiedzi:)
Nurtuje mnie z kolei jeszcze jedna sprawa...
Mianowicie czy swierszcz moze zrobic gekowi krzywdę...
Dzisiaj jak wkaldalem swierszcze do terra moze to głupie ale jeden wyskoczył wprost... na głowe małego...
Czy to nie niesie konsekwencji...?
I czy to że mały atakuje moje palce w terra jest normalne?
pozdrawiam.

Hari
18-03-2013, 00:05
To ze atakuje palce jast normalne. Przynajmniej widaz, ze ma w sobie zycie. Generalnie swierszcze nie powinny zrobic gekonowi krzywdy, a juz napewno skacząc mu na glowe. Jednaj jezeli masz ich duzą ilosc a gekon jest mały i ich nie je, to lepiej wyjąc je z terrarium. Kiedys był opisywany przypadek, jak swierszcze zjadły małego anolisa.

nosens
18-03-2013, 01:09
cze furu.Te swierszcze ktore kupuje (szare,bodajze domowe) nie sa agresywne,jednak w sklepach jest tesz dostepny swierszcz(czarny,bodajze kubanskie) i one sa strasznie agresywne.Podsluchana rozmowa w sklepie zoologicznym-"te czarne cholery pogryzly ogon mojej agamie czerwonoglowej".3ba usuwac kazdy nadmiar swierszczy gdyz moze sie zdazyc tragedia.pozdro

Hari
18-03-2013, 06:29
nosens napisał(a):

> swierszcz(czarny,bodajze kubanskie) i one sa strasznie
> agresywne.

Kubańskie to czerwonogłowe. Czarne to śródziemnomorskie, owszem są troche bardziej zarłoczne niz pozostale popularne gatunki.

nosens
18-03-2013, 09:14
dzieki Hari;]

42d3e78f26a4b20d412==