PDA

Zobacz pełną wersję : nowe terra - oswietlenie



saya
22-03-2013, 03:16
jaka jasheniowke dac to terrarium 100x40x50 ?
wole jarzeniowki czy jak to sie tam nazywa od zarowek.
wiec ? nie moge sie o tym doczytac - niektorzy mowia
repti-glo 3.0 5.0 nie wiem o co z tym chodzi.
jak mozecie to odpiszcie w miare szybko bo moze
dzis bede w sklepie. buziaki
saya

PS. mam zwirek na podlozu i jak narazie jest ok,
teraz do samca dolaczyla sliczna mloda samiczka :)

farmer
22-03-2013, 04:12
chlopakjarzeniowki to masz w warsztatach samochodowych chlopaki w lapie tz takimi ganiaja ;) to co potrzebuje tp swoetlowka. Do tego potrzebujesz jweszcze oprawke mozesz sam to zrobic. Oprraka ok 50 zl. kosztuje. Jesli chodzi o repiti - glo to to jest nazwa firmy swietoowek ktore sa najszczesniej wuzywane. A jesli chodzi o oznaczenia to np:
3.0 - 3% prowieniowania UVB
8.0 - 8% promieniowania UVB
UV nie stklada sie tylko z promieniowac UVB wchdozie tez UVA i UVC i inne.
UVB - Wytwaza witamine D3 w skurze gadow potrzebne do prawidlowego rozwoju i witamina D3 ulatwia przyswajanie wapna przez co zapobiega sie krzywicy.
UVA - dobre samopoczucie i kolorki
UVC - to nijestem pewenien bo juz dawno o tym czytalem ale to jest niekozystne prommieniowanie (ale nie jestem pewien)

Jak mysle obisz terra dla Gekona Lamparciego czyli potrzebujesz repiti-glo 5.0 on ajest najlepsza dla tych wlasnie gadow

Hari
22-03-2013, 06:44
Saya to kobieta :>
Farmer, Repti Glo to nazwa produktu firmy Hagen.
Owszem UVC jest szkodliwe, dla wszystkich zywych stworzen.
Saya, dobrze swietłowki terrarystyczne tworzą tez inne firmy (Arkadia, ZooMed, Sera itp.) Jednak Repti Glo Hagena są najpoluparniejsze.
Wpisz w wyszukiwarce: UVB i poczytaj wszystko. Wiele razy byla o tym mowa.
Co do rezygnacji z zarowki, to odradzam. Jaszczurka musi miec punktowy promiennik ciepła w postaci lustrzanki (imitacja ogrzewania słonecznego).

42d3e78f26a4b20d412==