PDA

Zobacz pełną wersję : ścianki



Vivien
28-03-2013, 06:07
Czym najlepiej, a zarazem najtaniej jest udekorować ściany terra dla gekona lamparciego? Jest to zwykłe akwarium dość dużej wielkości. Korek wizualnie odpada, jakoś mi nie pasuje do piaskowo kamiennego suchego terra. Można zaprawą klejową, ale będzie się osówać zanim wyschnie. Kumpel radzi wziąć duże, płaskie kamienie przykleić na sylikon do szyb, a pomiędzy zaprawę klejową, ale czy to się utrzyma? Poradźcie coś. Jak u was to wygląda?

Mantis
28-03-2013, 06:18
jak chcesz możesz coś wykombinować coś ze styropianem np. porobić jakieś półki powypalać dziury i obkleić żwirkiem albo piaskiem za pomocą nie pamiętam chyba żywicy jakiejś

Vivien
28-03-2013, 06:22
a taką żywicę szukać w budowlanych marketach czy modelarskich?

FRED17
28-03-2013, 07:13
hmm najłatwiejszy sposób to pianka potem pokrycie jej atlasem lub poprzyklejanie łupek i piaskowca do szyby a fugi z atlasu!

MareQ
28-03-2013, 08:48
co do korka to sie mylisz lekko ;) moge Ci wysłać zdjęcia mojego terra dla lamparta które jest wyłożone właśnie korkiem.

smiti1
28-03-2013, 12:00
Witam
Ja zrobiłem tak. 3 boczne ścianki wykleiłem styropianem 10cm, potem wydrapałem w nich różne dziury i półki po prostu wymodelowałem. Póżniej żadkim klejem do styropianu dwukrotnie pomalowałem (klej na tyle żadki żebyś mógł malować pędzlem ale nie za żadki bo spłynie). Póżniej 3 krotnie pomalowałem fugą do kafelek i jest git. Kolor fugi dobierzesz jaki chcesz. Życze powodzenia w budowie.

Vivien
29-03-2013, 00:52
dzięki bardzo za porady. Już niedługo przybędą mali mieszkańcy. Wspaniałe stworzaki
PS Smiti1 Cyt:"Żebyś mógł". Jeśli wolno zaznaczyć :) "żebyś mogła"

Ven
30-03-2013, 02:16
jako dekorację ścianek polecam styropian lub piankę montażową. taką bazę pokryj gipsem lub cementem wymieszane z farbami pigmentowymi. Pepre tak udekorował swoje terra,i wierz mi, wygląda to rewelacyjnie:) Wszystkie potrzebne materiały znajdziesz w sklepie z materiałami budowlanymi. Buziaczki
Ven

42d3e78f26a4b20d412==