PDA

Zobacz pełną wersję : GRRRR konsultacje



saya
29-03-2013, 13:34
zmienilam podloze mojemu gekonowi na zwirek i to dosc duzy,
tak ze 2-3 razy grubszy niz piasek i on go ciagle zre :(
daje mu wapno, witaminki i nic! caly czas zre i potem za przeproszeniem
kupka tymi sporymi drobinkami. CO MAM ZROBIC pomocy,
zapcha sie biedactwo :(
jak mu zapewnic ruch ?
na co mu zmienic w koncu ? piasek nie, zwirek nie, kokosowe to nie,
zaraz oszaleje :( pomocy proszeee :(
nie wiem a moze to jest dobre ze kupka tym, ze to wydala ?
bo piaseczkiem drobnym mogl sie zapchac a moze to przechodzi
przez uklad pokarmowy ?
buziaki saya

pepre
29-03-2013, 13:56
kto powiedzial ze kokosowe nie?

MareQ
29-03-2013, 13:58
piasek na początku tez przechodzi, dopiero po jakimś czasie sie zapycha.
Co do podłoża to nie panikuj ;) Podejżewam, że to jest młody osobnik. Mój też tak kiedyś miał. Musisz mu dać takie podłoże, żeby w żaden możliwy sposób nie mieściło mu sie do paszczy. Najlepszy do tego jest chips kokosowy (takie grubaśne kostki) wygląda to calkiem ładnie no i przede wszystkim nie mieści sie gadzinie do pyska. Również możesz zrobić w ten sposób, że nasypiesz powiedzmy 2-3 cm warstwe torfu (lub piasku) a na to takie kamienie, nie małe tyko takie troche większe. Ale byłbym tak czy inaczej za tą pierwsza opcja.
Nie wiem do czego tam piszesz 'kokosowe to nie'. Nie wiem czy Ci sie nie podoba, czy juz masz sprawdzone i nie zdało egzaminu...

saya
30-03-2013, 05:44
kokosowe nie bo po 1 wyglada fatalnie,
po 2 nie nagrzewa sie tak ladnie jak kamyczki czy piasek,
czy chociazby jest ostrawe na krawedziach.
w sumie nie wiem co mam zrobic, dzis zrobil kupke
i jest ona w 3 czesciach, tzn nie jednolita tylko wiecie.. blee.
w kazdym razie mn00stwo tego piaseczku jest :( :( :(
to co lepiej pasek juz czy ten zwirek ?
zrobic wam zdjecie tego zwirku i kupki ? :>
ulka

MareQ
30-03-2013, 06:08
skoro walory estetyczne stawiasz nad bezpieczeństwo zwierzaka to pass. Ze sie nie nagrzewa to nawet i lepiej. Przynajmniej zwierzak sie nie poparzy. Naturalne źródło ciepla jest właśnie od góry a nie od dołu. Mam nadzieje że nie stosujesz do ogrzewania terra maty grzewczej...

maja_bzzz
31-03-2013, 01:42
przyłącze sie do waszej dyskusji. Ja też mam podobny problem jak Saya. Mój gekon też robi dziwne kupy - zawsze robił suche a teraz robi takie mokre tzn one nie wysychają są takie wodniste jakby. jest tak od czasu jak zmieniłam mu podłoże z torfu na chips kokosowy. Zauważyłam że od tego czasu gekon z większym trudem poluje, nie potrafi chodzić po tym, niby idzie ale tak powolutku i ostrożne jakby to go kuło w łapki. A jak zmnieniłam mu na całkiem drobniutki piasek, prawie pył to zaczął go jeść.

42d3e78f26a4b20d412==