PDA

Zobacz pełną wersję : samiczka czy samczyk ?



Protas4
31-03-2013, 09:10
witam czy ktos moze udzielic mi na pytanie jak rozpoznac płeć mojego gekonika !!
wiem ze opis jest w opisie gatunku !! ale troszke nie jasny przynajmniej dla mnie !! dzieki!!
P.S. aaa czytajac odpowiedzi widze ze czesto sa nie na temat wiec niepisz jak masz pisac coś bzdurnego !! jeszcze raz dzieki !!

Fatum
31-03-2013, 09:48
Opis gatunku jest bardzo jasny, masz nawet zalączoną fotke z którą możesz porównać swojego gekonka. Najlepiej przeczytaj sobie "rozpoznawanie płci" jeszcze raz powoli, a jak coś ciągle nie będzie dla ciebie jasnego to napisz dokładnie co.

MareQ
31-03-2013, 15:08
jesteś dobrym obserwatorem Prostas ;) Faktycznie, ostatnio coś nam sie tutaj chrzani, ale mam nadzieje, że to tylko chwilowe.

Co do Twojego pytania. Jeżeli opis jest dla Ciebie nie jasny, to postaram sie to tak łopatologicznie wytłumaczyć (najjaśniej jak potrafie).
Otóż płeć gekona nie jest tak bardzo ciężko rozróżnić. Pierwszy warunek to wiek. Jeżeli masz młodziutkiego gekonika (takiego co to ma ledwo pare tygodni) to raczej nie jestes w stanie powiedzieć jaka płeć. Dopiero jak zwierzak podrośnie (ile? nie umiem tego powiedzieć. Może zajrzy tutaj jakaś mądra głowa to Ci napisze) wtedy patrzysz mu poprostu między nogi ;) Pomiędzy tylnimi kończynami, jeżeli znajdują sie takie czarne kropeczki to oznacza że to samiec. Jeżeli ich nie ma, to logiczne, że to jest samiczka :)

Mantis
01-04-2013, 08:14
Płeć da sie rozpoznać gdzieś przy 10-14 cm

Protas4
01-04-2013, 12:41
Dziekuje za jasny i "łopatologiczny " opis jestescie nieocenieni w swojej pomocy zara sie biore do ogledzin !!! dziekuje !!

42d3e78f26a4b20d412==