PDA

Zobacz pełną wersję : ruch ruch ruch :)



saya
01-04-2013, 15:21
czesc :)
zauwazylam ze moj gekonik troszke przytyl,
a jego tryb zycia przypomina tryb leniwca.
w dzien spi, w nocy idzie na polowanie jak
juz zlapie swierszcza to natychmiast dalej
sie kladzie i idzie spac.
jak zapewnic gekonikowi ruch ?
przeciez to nie mysz zeby wsadzic mu
kolko do biegania ;) skalki sa, lazi po nich
ale nie zawsze...
czy gekonik moze zapchac sie grubszym zwirkiem?
czy to nie jest tak ze taki pylek zapycha, a jak
zwirek jest wystarczajaco gruby to przechodzi
przez uklad pokarmowy?
oszalalam przez to podloze.
saya

MareQ
01-04-2013, 15:34
hehe, jak zobaczyłem temat posta to pomyślałem najpierw że chodzi Ci o 'ruch ruch' w troche innym znaczeniu :P ale pomińmy to ;)
To że gekon jest leniwy to norma. U mnie jest to samo, jakby robił łaske że wogóle jest :P
A co do tego podłoża Twojego nieszczęsnego, to uważaj, bo jeżeli coś mu sie mieści do pyska to jest to potencjalne żarcie. Jakby taki żwirek zjadł to nie wiem co by to było. W dalszym ciągu będę próbował Cie przekonać do zmiany podłoża na chips kokosowy :) Wiem że nie jest zbyt piękny, ale mysle że zdrowie i bezpieczeństwo zwierzaczka przede wszystkim :) Jak już będzie duzy ;) to wtedy możesz dać mu na podłoże co zechcesz, ale narazie musisz być ostrożna.

AndyRodick
02-04-2013, 06:09
Według mnie może mieć to też związek z naświetlaniem UV, być może zaczyna miec początki krzywicy , jak stosujesz Uv to nie musisz sie martwic ale jak nie stosujesz to może nad tym pomyśl:)

ziomalka_puma
04-04-2013, 09:19
heh u mojego gekonika to zależy od nastroju raz buszuje po calym terra a na drugi dzień sie prawie nie rusza i nie wychodzi ze swojej kryjówki... Heh z gekami jak z ludźmi może też maja dobry lub zły humor :P :P :P

klo85
14-04-2013, 16:26
yyyy gekony nie potrzebują naswietlania wystarczą witaminy i wapno owszem nie zaszkodzi im ale niema najmniejszej potrzby naswietlania geków!!! gady to gady cały w nich urok ze tylko czasami możemy opserwować jak buszuja po terra a tak to zazwyczaj siedzą gdzieś ukryte. bo to nie chomiki :P

42d3e78f26a4b20d412==